Cestování

Kam v Itálii s celou rodinou? Tipy na suprová místa!

K létu patří dovolená, a to nejlépe u moře. Ještě nevíte, kam vyrazit? Podívejte se do Itálie. Je to země plná výborného jídla a kvalitní kávy. Na pobřeží má krásné pláže, které omývá průzračně čisté moře. Podívejte se, které destinace jsou nejvyhledávanější.

Nechce se vám dlouho cestovat? Hledáte krásné místo u moře, ale potřebujete, aby vám cesta zabrala co nejméně času? Veneto Itálie, v češtině známé spíše jako Benátsko, je pro vás skvělé řešení. Šedesát kilometrů od Benátek se nachází letovisko jménem Rosolina Mare. Láká na vyjížďky lagunami a další turistické atrakce. Samozřejmostí jsou také výlety do Benátek.

Italské Benátky jsou kouzelné. Kdo je nenavštívil, jakoby v Itálii ani nebyl…

Dalším místem, které stojí v Benátsku za návštěvu, je Veneto Caorle. Město je vystavěné v románském stylu a kdysi sloužilo jako důležitý přístav. Pěkné ubytování nabízí Veneto Proto San Margherita, komplex řadových vilek vzdálený pouhých 300 metrů od pláže. Turisté zde mají k dispozici kuchyňský kout, zahrádku, terasu i televizi. Zkrátka vše, co je na dovolené potřeba.

Jižněji se rozkládá oblast Gargano. Pyšní křišťálovým mořem a čistými plážemi. Vápencovté pobřeží tvoří zajímavé útvary, vliv vody a větru na něm udělal své. Na území Gargano Itálie se rozprostírá národní park Foresta Umra s rozlohou 11 000 ha. Známé je město Monte Sant´Angelo. Ve 4. století se zde údajně zjevil archanděl Michael.

Kdo preferuje klidnější dovolenou, volí Gargano.

Na jihovýchodě Itálie najdete oblast zvanou Kalábrie. Příroda je zde skutečně kouzelná: čisté moře a pláže, nad nimi se tyčí Kalábrijské Apeniny. Nejnavštěvovanější město je Tropea v Kalábrii. Množství historických památek prozrazují řecko-normanskou minulost. Turisté zde najdou velmi bohaté vyžití: restaurace, zábavní podniky nebo třeba aquapark. Kalábrie Itálie se zalíbí všem, kdo od dovolené očekávají více než pouhé lenošení u moře.

Na dovolenou v Kalábrii jen tak nezapomenete.

Tip: Vyberte si svou dovolenou u společnosti Válek tour. Specializuje se na letní i zimní zájezdy do Itálie

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.