Hliníková okna a dveře jako ideální volba?

Rekonstrukce či stavba bydlení jsou významnými životními kroky. Vždyť jde o místo, na kterém trávíte spoustu času a pravděpodobně tomu tak bude do konce života. Proto byste měli výběr nových oken a dveří promyslet a nerozhodovat se pouze na základě nejnižší ceny. Nezapomeňte, že jde o jedny z nejnamáhanějších stavebních prvků – a jistě chcete, aby plnily svou funkci co nejdéle, a navíc v prvotřídním stavu. Ale proč byste měli upřednostnit hliníkové systémy před plastem? Nic není černobílé a platí to i o porovnání plastových a hliníkových oken. Napsat, že jeden, nebo druhý materiál je lepší či výhodnější, by byl až příliš snadné. Obě varianty mají své specifické výhody, a navíc záleží na kvalitě provedení konkrétního systému. Navzdory výše uvedenému se však hliníková okna a dveře objevují na rodinných domech stále častěji. Zatímco v minulosti byly doménou kancelářských komplexů a budov v moderním až industriálním stylu, dnes jsou k vidění také u mnoha novostaveb.

Dlouho vydrží a nemusí se udržovat

Hliníková okna a dveře jsou oproti plastovým dražší. Jenomže vyšší cenovka má své opodstatnění: hliník je takřka nesmrtelný. Bez nadsázky vydrží déle než stavba a bude stále vypadat jako nový. Zatímco v případě plastových oken musíte počítat s únavou materiálu a změnou barvy v důsledku UV záření a povětrnostních vlivů, hliník bude stejně krásný i po letech. K typickým vlastnostem hliníku patří vysoká odolnost, minimální údržba a konstrukční přesnost. A pokud hliníkové dveře opatříte bezpečnostním zámkem, získáte perfektní bezpečnostní prvek, který zabrání vstupu všem nezvaným hostům. V minulosti byly systémům z hliníkových profilů přisuzovány horší tepelně-izolační vlastnosti. Díky inovativním řešením byly veškeré neduhy zažehnány a kvalitní okna a dveře velmi dobře izolují teplo i hluk.

Rozhodnutí je na vás. Kde získáte další informace?

Resumé? Hliníková okna a dveře sice sluší stavbám v moderníma architektonickém pojetí. Mají vynikající vlastnosti a investice vrátí v podobě vyššího komfortu bydlení. Více informací najdete na webu výrobce pruniwerk.cz, v jehož nabídce nechybí ani špičkové střešní světlíky LUMINAR se samonosnou hliníkovou konstrukcí.

Publikováno: 14. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková