Jak naložit s přefiltrovanou vodou?

Váháte, zda má pořízení vodovodního filtru do vaší domácnosti skutečně smysl? Potom si přečtěte následující shrnutí, kde všude lze kvalitní filtrovanou vodu použít.

Konečně chutná kohoutková voda

V první řadě je filtrovaná voda ideálním řešením pitného režimu celé rodiny. Mnoho lidí se kohoutkové vodě vyhýbá z důvodu ne zrovna dobré chuti, nepříjemného zápachu nebo i nedůvěry v její kvalitu. Právě tomu lze snadno předejít filtrováním vody, která se zbaví škodlivin v podobě pesticidů, saponátů, ropných látek, aromatických uhlovodíků a dalších nebezpečných a toxických látek. Filtrovaná voda je vhodná i pro malé děti, kterým už není třeba dávat pouze vodu kojeneckou, ale zároveň jim nechcete nabízet obyčejnou kohoutkovou vodu.

Vaření z filtrované vody

Filtrovanou vodu je vhodné používat také při přípravě pokrmů, jejichž výslednou chuť může přece jenom aspoň trochu ovlivnit, samozřejmě k lepšímu… Při vaření vody na čaj nebo kávu se vám filtrovaná voda jistě rovněž velmi osvědčí, neboť ani po čase se v rychlovarné konvici nebude usazovat nevzhledný povlak vodního kamene a prodlužovat dobu vaření.

Další možné využití filtrované vody v domácnosti

Tím však možnosti použití filtrované vody nekončí. Využít ji můžete také při žehlení namísto klasické destilované vody. Tu sice ne všechny žehličky vyžadují, ale přesto je lepší nezanášet je klasickou kohoutkovou vodou. Kvalitní vodovodní filtr je velmi dobrou investicí. Filtr na vodu může být navíc velmi nenápadný, neboť jej lze instalovat pod kuchyňskou linku. Více se o možnostech filtrace kohoutkové vody dozvíte na stránkách internetového obchodu Přístroje pro zdraví. Chcete mít kvalitu kohoutkové vody konečně pod kontrolou? Potom stojí vodovodní filtry určitě za vyzkoušení! Jistě na ně brzy nedáte dopustit…

Publikováno: 27. 02. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková