Fotopast s GSM modulem, anebo bez něj? Poradíme vám s vhodným řešením

Fotopasti na zvěř a zloděje jsou na trhu dostupné v mnoha variantách, které se od sebe navzájem odlišují zpracováním, účelem využití a samozřejmě – jak už to tak bývá – cenovkou. Na základě četných dotazů, se kterými se na nás obracíte, bychom vám v následujících řádcích rádi poradili, kdy si pořídit fotopast s GSM modulem, a kdy vaše požadavky naopak uspokojí levnější varianta bez něj.

Fotopasti bez GSM modulu

Fotopasti bez GSM modulu fungují obdobně jako klasické fotoaparáty, když pořízené snímky ukládají na paměťovou kartu. Chcete-li si tak vyfotografované obrázky prohlédnout, musíte přenosné úložiště z fotopasti vyjmout a prohlédnout si jej za užití čtečky karet na počítači, případně k němu prostřednictvím USB připojit celou fotopast. Při takovém postupu vám vřele doporučujeme do fotopasti vložit jinou SD kartu, abyste po čas prohlížení pořízených snímků nebyli ochuzeni o nové úlovky fotopasti.

Fotopasti s GSM modulem

Hlavní rozdíl mezi oběma variantami a zároveň stěžejní přednost fotopastí s GSM modulem představuje fakt, že se o pořízení snímku dozvíte prakticky okamžitě. Tato zařízení – je-li v nich pro 100% funkčnost vložena SIM karta – vyfotí obrázek a následně jej bez okolků zašlou na váš e-mail nebo mobilní telefon prostřednictvím MMS. Ať už tedy máte fotopast na zvěř nebo zloděje, do pár desítek sekund, maximálně jednotek minut obdržíte vyfotografovaný snímek. Ten vám tak například napoví, zda vaše obydlí stojí před reálnou hrozbou nevítaného hosta, anebo čidlo fotopasti aktivovala k akci pouze sousedova zvídavá kočka, která se vydala na noční obchůzku.

Je výhodnější zasílání přes MMS, anebo e-mail?

Když už se rozhodnete pro pořízení fotopasti s GSM modulem, zbývá vyřešit ještě jedno dilema. Necháte si pořízené snímky posílat formou MMS, anebo e-mailem? V této souvislosti doporučujeme v dnešní době jednoznačně zvolit zasílání na e-mail, kdy se s provozními náklady SIM karty s datovým tarifem pro tyto účely mnohdy vejdete i do velice příznivé částky 50,- Kč měsíčně za neomezený přenos snímků. Oproti tomu zasílání přes MMS operátor účtuje od jednotky; pokud se vám tedy například před fotopastí ukrytou v lese začne sem a tam procházet liška nebo jezevec, během několika pár minut se můžete ve vyúčtování dostatek až na stokoruny. Navíc, v dnešní době, kdy chytré telefony s alespoň minimálním datovým tarifem patří již prakticky ke standardu většiny uživatelů, budete na e-mail v takovém případě upozorněni obdobně rychle, jako v případě MMS.

Publikováno: 26. 02. 2018

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková