Dostaňte z kurkumy to nejlepší!

Kurkumin je nejvíce biologicky aktivní složkou kurkumy (i odbornou veřejností) vyhledávanou pro řadu zdravotních benefitů. Kurkuma v první řadě coby silný antioxidant posiluje imunitní systém. K tomu však přispívá k normálnímu stavu kostí, kloubů, jater, nervové soustavy, dýchacího systému i pokožky. Problémem ovšem je biologická dostupnost kurkuminu. V případě jeho podávání tzv. přírodní cestou se kvůli jeho rychlé metabolické přeměně v játrech a ve střevech do krevního oběhu dostane jen jeho malá část. Množství kurkuminu, které je tak lidský organismus schopen nejenom vstřebat, ale také udržet, tak je spíše zanedbatelné. Biologická dostupnost je jinými slovy v tomto případě velmi nízká.

Revoluční objev

Vědci pracující pro americkou renomovanou značku Solgar, jež je už více než půl století nejuznávanější firmou vyrábějící vitamínové preparáty v USA, ovšem přišli s novou formulí, která šance na příjem a uchování transportu značně zvyšuje. Tyto nové způsoby transportu umožňují lidskému tělu využít blahodárných účinků tohoto v mnoha ohledech až zázračného koření na maximum. Výsledkem tak je v mnoha ohledech výjimečný přípravek NovaSOL® Kurkumin (full spectrum kurkumin), který výrazně zlepšuje schopnost lidského těla kurkumin přijmout a udržet.

Zázračné kapalné micely

Za to mohou tzv. tekuté micely, které biologickou dostupnost kurkuminu ve srovnání s ostatními formami dostupnými světovém trhu, zvyšují až 185 krát! Ve srovnání s nativním kurkuminem tak jsou vstřebávány až téměř sedmkrát rychleji! Zatímco nativní kurkumin (v přírodní formě) tělo vstřebá za zhruba osm hodin, u kapalných micel se jedná o hodinu!

Full spektrum kurkumin boduje v prestižních soutěžích

To, že se jedná o revoluční preparát v pravém slova smyslu, mimo jiné dokazuje řada ocenění, jimiž je tento přípravek ověnčen, z nichž zmiňme například titul Best New Product (Nejlepší nový produkt) z roku 2015, který udělil přestižní internetový magazín Nutrition I-Mag. Přípravek je však také vítězem v soutěžích CAM Products Awards, Natural Pharmacy Buseness product Awards a The Natural and Organic Awards z téhož roku. K dosažení maximálního účinku postačí pouhá jedna kapsle denně.

Publikováno: 20. 07. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková