Dejte vale bezzubému úsměvu. Řešení se nazývá implantace zubů

Zuby jsou náchylné, ale přirozenou cestou nenahraditelné. Potřebujeme je k rozžvýkání potravy a k mluvení, v neposlední řadě mají také estetický efekt, obzvlášť tehdy, jedná-li se o přední zuby, které jsou vidět při každém úsměvu. Potřebujete nahradit chybějící zub? Pomoci vám dokáže implantolog v Ostravě.

Jak nahradit chybějící zub?

O jeden i více zubů můžeme přijít za různých situací a bohužel i v každém věku. Vyražený zub je poměrně častý následek pádů z kola a jiných nehod případně nemilosrdné rvačky. Zuby mohou vypadnout také následkem infekce nebo nedostatečné dentální hygieny. Možnosti, jak chybějící zuby nahradit, jsou tři: snímací protéza, můstek a implantát. Snímací protéza omezuje komfort žvýkání, a tak obvykle bývá pouze dočasným řešením. Můstek je stabilnější řešení, i ten má ovšem své nedostatky. Před jeho nasazením se musí brousit okolní zuby, čistění můstku navíc bývá složité, neboť v něm zůstávají zbytky potravy. Nejlepší způsob náhrady je zubní implantát, který je svou funkcí nerozeznatelný od pravého zubu.

Zubní implantát

Zubní implantáty jsou titanové šrouby, které nahrazují zubní kořeny. Díky speciální povrchové úpravě je šroub citlivý k dásním a rána se snadno zahojí. Zavedení takového implantátu je chirurgický zákrok, ale nemusíte se ničeho bát. Probíhá velmi rychle a bezbolestně, nijak neomezí vaše plány na další dny. Implantát zarůstá do čelisti několik týdnů. Teprve potom je možné upevnění zubní korunky. Hurá, nový zub je na světě!

Kde si nechat zhotovit zubní implantát?

Ideální volbou je zubař Ostrava MDDr. Ondřej Vicher, který se zubními implantáty zabývá od začátku své zubařské praxe. Tu zahájil po promocích v roce 2009. Zakládá si na kvalitní a bezbolestné péči, usiluje nejen o zdravý chrup, ale také o celkovou spokojenost svých pacientů. Až se stane nějaké neštěstí a vy přijdete o zub, určitě využijte implantaci Ostrava.

Publikováno: 22. 08. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková