Při výběru povlečení je třeba si všímat důležitých vlastností materiálů

Bez povlečení do postele se neobejde žádná pořádná domácnost. Chystáte-li se na nákup nového povlečení do své ložnice, je na místě zpozornět a ujasnit si, jaké máte možnosti z hlediska materiálů. Každý má totiž jiné vlastnosti, které ne vždy mohou při následném užívání vyhovovat.

Bavlněné povlečení

Z hlediska četnosti je klasické bavlněné povlečení stále jednoznačně nejpopulárnější a zároveň i nejdostupnější. Bavlna je velmi příjemná na dotyk, navíc nezpůsobuje žádné alergické reakce, tudíž povlečení z ní může používat skutečně každý z vás. Kromě toho se vyznačuje velkou savostí a prodyšností, a to jsou vlastnosti, které byste právě u povlečení obvykle měli vyžadovat. Nevýhodou je fakt, že bavlněné povlečení je zpravidla po vyprání a usušení nutné prát, což některým lidem může vadit, neboť tím promrhávají svůj volný čas.

Krepové povlečení

Z bavlny se vyrábí rovněž krepové povlečení. Rozdíl je však v gramáži a hustotě tkaniny. U krepových variant jako uživatelé oceníte elegantní vzhled. Zároveň jde o praktický druh povlečení, protože se nemusí žehlit. Praní se provádí spíše při nižších teplotách.

Mikrovlákno

Povlečení z mikrovlákna patří k moderním variantám. Jedná se o umělý materiál. Je-li takovéto povlečení kvalitně vyrobeno, má dlouhou životnost, zároveň působí i příjemně na dotyk. Vyzdvihnout lze rovněž fakt, že dobře hřeje. Tato vlastnost ho přímo předurčuje k tomu, abyste jej používali během chladných zimních měsíců. To je podstatný rozdíl třeba proti saténovému povlečení, další variantě. Satén se doporučuje používat zejména v létě, kdy potřebujete co nejlehčí povlečení.

Prodejce povlečení

Kvalitní povlečení už nemusíte shánět po klasických kamenných obchodech, stačí navštívit eshop Mikaton.cz. Specializuje se nejen na povlečení, ale také na potřeby a pomůcky z oblasti galanterie, což je jistě dobrá zpráva pro mnoho domácích hospodyněk.

Publikováno: 03. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková