Kdy je na čase přestat s hazardem?

Lidé chodí do kamenných poboček kasín z různých důvodů. Nutno podotknout, že drtivá většina takových návštěvníků patří mezi silně závislé- tzv. gamblery. Ovšem jít se s přáteli pobavit do herny a utratit peníze, které nenaruší váš rodinný či osobní rozpočet, je naprosto v pořádku. Hazard jde ruku v ruce s alkoholem a drogami, proto se před návštěvou kasína za každou cenu těmto látkám vyhněte. Jak tedy poznat, kdy končí zábava a rozvíjí se závislost?

Prohráváte peníze, které si nemůžete dovolit

Kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy člověk navštěvuje kasíno příliš často za účelem vydělat nějaké peníze na víc. To totiž jednoznačně znamená, že jste se stali závislým na hazardu. V takové chvíli je nejlepším řešením dát si delší pauzu nebo raději na kasína úplně zapomenout. Mějte na paměti, že i občasná zábava s přáteli se může snadno přehoupnout v závislost. Tip: Láká vás ruleta a myslíte si, že o ní víte vše? Přečtěte si mýty o ruletě a udělejte si v tom jasno.

Problémy řešíte hazardem

Jasný signál závislosti jsou právě vaše osobní či rodinné potíže, které řešíte hazardem. Pokud se však hazard stal řešením vašich problémů, je nejvyšší čas s tím seknout.

Jak poznat gamblera?

Člověk trpící závislostí na hazardních hrách to dokáže opravdu velmi dobře skrývat. Dokud však na to nepřijde jeho okolí, málokdy s hraním přestane. Mezi primární znaky této závislosti patří – pozdní příchody domů, podrážděnost, půjčky, neustále nemá peníze. V takovém případě je důležité problém začít řešit, co nejdříve.

Hry zdarma

Takřka všechny online kasína poskytují možnost vyzkoušet a zahrát si jejich hry zdarma pro zábavu. Pokud neradi riskujete, můžete si hry s ruletou zdarma, nebo třeba výherními automaty zahrát zdarma a bez zbytečného stresu. Rádi bychom podotkli, že článek nikoliv neslouží k propagaci hazardních her, nýbrž jako varování a návod, jak se vyvarovat závislosti na nich.

Publikováno: 05. 11. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková