Abyste se přestěhovali raz dva a bez problémů

Stěhování. V lásce ho nemá snad nikdo. Proto se také tak ujalo rčení „je lepší vyhořet než se stěhovat“. S tím si však dovolíme nesouhlasit. Skutečně byste raději vyhořeli? A o všechno přišli? Pochybujeme. Co takhle na stěhování nahlédnout z jiného úhlu. Jako na něco příjemného. Jako na příslib nového začátku, obzvlášť, pokud se stěhujete do lepšího. S pozitivním přístupem a pečlivým plánováním se přestěhujete raz dva.

Plánujte!

K tomu, abyste se přestěhovali bez problémů, o nic nepřišli ani na nic nezapomněli, bude zapotřebí vše dobře naplánovat. Rozmyslet se, jestli se zvládnete přestěhovat svépomocí, nebo si objednáte profesionální stěhovací firmu. Stěhujete-li jeden pokoj nebo kancelář, zřejmě vše zvládnete sami, popřípadě s partou kamarádů. Stěhování domu či bytu však raději přenechejte profesionálům. Sice za ně něco zaplatíte, ale zase budete přestěhovaní rychle (během jednoho dne).

Obalový materiál

Další položkou, jíž byste měli mít na mysli, je obalový materiál. Nestěhujete jenom nábytek, tedy postele, křesla, gauče a skříně, knihovny, nýbrž rovněž jejich obsah. Knihy, oblečení, talíře, dekorativní předměty atd. A to vše budete muset do něčeho zabalit. Přímo pro tyto účely jsou určené pevné krabice na stěhování. Klopové, zásilkové, s víkem i bez.

Pozor na křehké!

Nejde však jen o samotné krabice, ale i způsob, jakým do nich své cennosti naskládáte. Obzvláště opatrně budete muset nakládat se sklem a porcelánem. Každou skleničku, hrneček, talířek byste měli zabalit do balicího, popřípadě novinového papíru. Plné krabice rovněž nezapomeňte zajistit, tedy uzavřít a popřípadě také zalepit. Asi netoužíte po tom, aby se jejich obsah z nich při cestě vysypal, že?

Bezpečný transport

Máte vše sbalené v krabicích? Ani tím vaše starosti nekončí. Pokud se stěhujete svépomocí, tedy třeba v dodávce vašeho kamaráda, bude zapotřebí je dobře do dodávky naskládat a upevnit. Pokud budou při jízdě létat ze strany na stranu, může se jejich obsah poškodit. Souhlasíme, že toho rovna není málo, nač je třeba před stěhováním a při něm samotném myslet. I přesto si ale myslím, že rozhodně není lepší vyhořet. Tak, ať se přestěhujete bez úhony!

Publikováno: 10. 10. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková