Dámské kožené kabelky patří k nestárnoucím trendům. Máte taky jednu?

Dámské kožené kabelky mají spoustu stylů. Pokud zrovna sháníte krásnou novou dámskou kabelku na ples nebo spíš praktickou koženou kabelku do práce, podívejte se, co zrovna letí a které kousky jiné ženy nejvíce kupují. Přinášíme vám ty neoblíbenější typy kabelek, které jsou nejvíce v kurzu. Luxusní italské dámské kabelky zastupují základní, černé kabelky značky Guess. Nejpopulárnější kabelkou je dnes typ crossbody. Kabelka s lakovaným povrchem a kamínkovým logem Guess se stříbrnými doplňky jsou vhodné k nošení na rameni nebo šikmo přes tělo. Módní jsou i kabelky sportovního stylu s mladistvým provedením v moderním duchu podle módních trendů. Na první pohled si všimnete propojení sportovních prvků a elegance. Sportovní kabelka je prostorná a hodí se na celou řadu různých příležitostí.

Italské kabelky

Luxusní italské kabelky, zejména kožené kabelky jsou neustále v kurzu. Uvnitř bývá satén, mnoho přihrádek a různých kapes. Kožené kabelky časem získají nadčasovou patinu. Navíc vás čeká vysoká kvalita za rozumnou cenu. Menší kabelky se hodí na každou slavnostní událost a společenskou akci. Mini kabelka, do které se vejde sotva peněženka, mobil, klíče, kapesníčky a rtěnka, je jedním z nejpraktičtějších módních doplňků. Nemůže se vám z ní ale stát bezedná černá díra, která co jednou pohltí, to už nikdy nevydá. Věci jsou zmačkané, počmárané propiskou, olepené leskem na rty a obalené drobky.

Praktické dámské kabelky

Větší kabelky mohou ukrývat šikovný, vnitřní organizér a zvenku mají po stranách praktické kapsičky. Do práce a na cesty se vám hodí prostorná kabelka, do které dáte dokumenty, notebook, svačinu, lahev s vodou nebo termohrnek na kávu. Víte, že kabelky, tašky a různé vaky se pro přenos věcí používaly již ve starověku? V té době je ale používali pouze muži. Nosili váčky s mincemi a dalšími cennostmi uvázané na opasku. Ženy začaly nosit kabelky na přelomu 14. a 15. století zejména na přenos bylin. V 16. a 17. století byly módním hitem široké sukně a pod nimi schované váčky s cennostmi, pak ale na dlouho zmizely z očí. V 18. století už se dbalo na jejich design. S příchodem železnic v 19. století se začaly využívat příruční kufry, zavazadla typu handbag a kabelky byly na světě.

Publikováno: 12. 10. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková