Absolvování rekvalifikace zlepší vaše postavení na trhu práce

Přestalo vás bavit vaše dosavadní zaměstnání, případně již delší dobu nemůžete sehnat práci v důsledku toho, že o danou pracovní pozici, o niž se ucházíte, není mezi zaměstnavateli zájem? Pak je nejvyšší čas na změnu profese, abyste neměli pocit vyhoření, respektive se nedostali do finančních potíží v důsledku výpadku příjmů. Jedním z efektivních způsobů řešení situace je absolvování rekvalifikačního kurzu.

Výhody rekvalifikace

Rekvalifikační kurzy jsou ideální zejména pro lidi, kteří jsou dlouhodobě vedeni na úřadech práce a nemohou najít odpovídající zaměstnání ve své profesi, jež se z nějakých důvodů stala nežádoucí a neatraktivní. Zvolit se dá pro rekvalifikace Plzeň, Praha a většina dalších větších měst po celé České republice, kde probíhají pravidelné turnusy rekvalifikačních kurzů. Pakliže se pustíte do rekvalifikace na popud úřadu práce, nemusíte za ni při splněních určitých podmínek vůbec platit, neboť vám ji proplatí právě váš úřad práce. Jinak rekvalifikační kurzy obvykle stojí lehce přes 10 tisíc korun, což je dobrá cena i pro ostatní zájemce, kteří si zkrátka jen chtějí rozšířit pole své působnosti a vylepšit případné postavení na trhu práce. Díky rekvalifikaci máte možnost už za pár týdnů, maximálně několik měsíců, najít uplatnění v nové profesi. Kurzy jsou velmi intenzivní, takže trvají skutečně jen pár týdnů. Po jejich úspěšném dokončení, kdy vás na závěr čeká zkouška z daného oboru, obdržíte osvědčení s certifikátem. Ten pak může pomoci při hledání nového zaměstnání, firmy budou vědět, že jste nabrali potřebné znalosti k plnohodnotnému výkonu činnosti.

Jaké druhy rekvalifikací jsou aktuálně v nabídce?

V současnosti patří mezi nejzajímavější především rekvalifikační kurzy účetnictví, dále pak kurzy daňové evidence, personalistiky či marketingu. O tyto profese je obecně mezi firmami velký zájem, většina z nich neustále hlásí nedostatek lidí. V době, kdy je trh práce značně limitovaný v důsledku přetrvávající epidemie koronaviru, je rozhodně na místě vážně uvažovat o projití rekvalifikačním kurzem. V žádném případě se nemusíte stydět, pokud rekvalifikaci vykonáte. Ba spíše naopak, okolí na vás možná bude hrdé, protože jste se rozhodli svůj profesní život posunout kupředu.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková