Nejstrašidelnější hotely světa: Místa tajemství a duchů, která lákají odvážné cestovatele

Cestování a dobrodružství jdou ruku v ruce, a někteří cestovatelé si libují v tom, že zkoumají i temnější stránky světa. Hotely s tajemnou minulostí a pověstmi o duchách a paranormálních jevech lákají ty, kteří hledají unikátní a nezapomenutelný zážitek na svých cestách. I když by se mohlo zdát překvapivé, že místa spojená s tragédiemi a nevysvětlitelnými událostmi jsou populární mezi turisty, přinášíme vám přehled některých z nejstrašidelnějších hotelů světa.

Stanley Hotel - Estes Park, Colorado, Spojené státy americké

Hotel Stanley ve státě Colorado se pyšní titulem jednoho z nejstrašidelnějších hotelů světa. Umístil se na seznamu sestaveném portálem TripAdvisor díky svým neuvěřitelným příběhům a záhadám. Hosté tohoto hotelu se prý mohou setkat s duchem původního majitele, F. O. Stanleyho, který zde prý stále pobývá. Na chodbách se objevují postavy vznášející se ve vzduchu, a návštěvníci slyší podivné zvuky a cítí průvan, přestože jsou okna a dveře zavřené. Dalším tajemstvím tohoto místa je údajný duch ženy, která prý zemřela ve sklepě budovy. Hotel Stanley láká nejen příznivce paranormality, ale i ty, kteří hledají dobrodružství v neznámém.

Hotel Burchianti - Florencie, Itálie

Florencie, město umění a krásy, skrývá i temnější stránku - hotel Burchianti. Podle pověstí se zde stále prochází duch mrtvé služebné a smutná žena, která si klidně plete ve svém oblíbeném křesle. Někteří hosté zde dokonce tvrdí, že se zdi mohou zjevit dětské duše, které zde zemřely. Ubytování v tomto hotelu je zcela jistě nezapomenutelným zážitkem pro ty, kteří se nebojí tajemství minulosti.

Ballygally Castle - Irsko

Půvabný Ballygally Castle na irském pobřeží ukrývá tragický příběh. Majitel hradu James Shaw měl touhu po synovi a dědici, a proto nechal svou ženu a dceru uvěznit v nejvyšším patře hradu. Jeho manželka Isabella nakonec spáchala sebevraždu, a její duše prý dodnes zůstává na hradě. Hosté se zde setkávají s nevysvětlitelnými jevy a zjeveními, která přidávají tomuto místu tajemný nádech.

Skirrid Mountain Inn - Wales, Spojené království

Pro ty, kdo mají silné nervy a nebojí se temných historek, je tu Skirrid Mountain Inn ve Walesu. Hosté tohoto místa tvrdí, že cítí neviditelnou smyčku kolem krku, a někteří dokonce ráno nacházejí stopy po zdánlivém dušení. Tento hotel má svou temnou minulost spojenou s popravami, které zde po staletí probíhaly. Věřícím v paranormalitu a odvážným cestovatelům nabízí Skirrid Mountain Inn jedinečnou příležitost zažít atmosféru minulosti na vlastní kůži.

Každý z těchto hotelů nese ve svých zdech nejen historii, ale i tajemství a pověsti, které lákají nejen dobrodružné turisty, ale i ty, kteří hledají spojení se záhadným světem za zdmi těchto míst. Ať už věříte v paranormální jevy nebo jen hledáte vzrušení a neobvyklý zážitek, tyto hotely vám určitě nabídnou nezapomenutelný pobyt plný záhad a tajemství.


Publikováno: 09. 08. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Jana Válková