6 věcí, na které si dát pozor při výběru školního batohu

Nákup školního batohu vyžaduje pečlivý výběr. Dítě či student v něm denně nosí velkou nálož učebnic, sešitů a dalších nezbytností. Špatně vybraný batoh může mít neblahý vliv na záda. Jaký by měl správný školní batoh být? Přečtěte si praktické tipy, které vám usnadní výběr.

1. Hmotnost

Hmotnost školního batohu by logicky měla být co nejnižší. Stačí, jaký náklad v něm děti nosí. Proto nekupujte hned první, který se vám zalíbí. Prozkoumejte, zda neexistuje jiný, lehčí.

2. Anatomicky tvarovaná záda

Správně tvarovaná záda umožňují lepší rozložení zátěže. Díky tomu se batohy nosí mnohem lépe. Praktické jsou také hrudní pásy. Určitě by je měl mít školní batoh pro 2. stupeň. Starší děti nosívají hodně těžkých učebnic a pomůcek.

3. Polstrované popruhy

Polstrované popruhy jsou naprostá samozřejmost. Batoh se s nimi nosí mnohem lépe.

4. Komory a kapsy

Aby v batohu nevznikal nepořádek, měl by mít oddělené komory. Usnadňují přehledné uložení učebnic a sešitů. Neměla by chybět ani kapsa na svačinový box, místo pro peněženku a klíče, boční síťka na láhev a další. Studentský batoh mívá také oddělený prostor na notebook.

5. Bezpečnostní prvky

Cesta do školy v šeru nebo v mlze by mohla být nebezpečná. Chraňte svého školáka a pohlídejte si, aby měl jeho batoh dostatečné bezpečnostní prvky. Chodci jsou někdy pro řidiče neviditelní, odrazky zvyšují bezpečnost na silnicích.

6. Štítek na jméno a adresu

Oceníte obzvlášť u malých dětí.

Tip: Rostoucí aktovka od Stil 365

Aktovka by vždy měla perfektně sedět na zádech. Jak to zařídit, když děti rychle rostou? Máme pro vás tip na ideální školní aktovku pro prvňáčka. Stil 365 vyrábí batohy, které „rostou“ společně s dětmi. Stará se o to ADJUSTABLE SYSTEM, díky kterému jde aktovku kdykoliv zvětšit. Dítě ji může pohodlně nosit od první třídy klidně celý první stupeň.

Publikováno: 27. 07. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková