True story: Jak se moje kamarádka seznámila on-line

O seznámení přes internet se píše všude. Vyzdvihují se výhody i nevýhody. Jak to tak bývá, na každém šprochu pravdy trochu. Pokud nemáte vlastní zkušenost, jen stěží můžete posoudit, zda tento způsob hledání partnera doopravdy funguje. Já jsem šťastně zadaná třicetiletá Katka, která poznala svého milého na večírku. Jenže moje kamarádka, o něco starší Veronika, si neustále stěžuje na to, že v okolí není vhodný objekt touhy. Už jsem měla dost Veroničina kňourání, i když musím uznat její pravdivé tvrzení. Řekla jsem jí, ať vyzkouší seznamku on-line.

První úžas, potom souhlas

Sice neznám nikoho, kdo by se takto seznámil, ale v životě se má zkusit všechno. A tak jsem jí pomohla vybrat seznamku. Stejně je Veronika neustále v práci a volného času má málo. Po pravdě se soustředí na svou kariéru a na hledání životního partnera se pořádně nevěnuje. Když už se jí někdo líbí, nesedí mu Veroničin úspěch.

Krok za krokem

V seznámení on-line jsem ji podpořila. Podle recenzí jsme vybraly Yellobar. Někde jsem četla, že se tak lidé dávají dohromady častěji, než by se mohlo zdát. Jen zapírají. Veronika vyplnila úvodní formulář, dopsala své koníčky, zaměstnání i vzdělání. Z minulosti měla zkušenosti s tím, že jako vzdělaná žena si nemá s klempířem o čem povídat. Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Veronika byla nadšená. Nakonec se odhodlala a přistoupila na setkání. Naštěstí se její obavy rozplynuly. Objevil se před ní sympaťák, se kterým si dobře rozuměla. Byl na tom podobně jako ona. Pracovně vytížený, a proto mu na seznamování nezbývalo moc času. Za nějaký čas už plánovali společnou budoucnost. Žádní strašáci se z jeho minulosti se neobjevili. Teď už moc dobře vím, že seznámit se on-line není nemožné. Snad ještě výhodnější. Dopředu si určíte svá kritéria a nemusíte se přetvařovat. Kdybych neměla svého partnera, možná bych internetovou seznamku vyzkoušela.

Publikováno: 25. 09. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková