Čeká vás den D. Jaké potřebujete svatební šperky?

Je to jeden z nejdůležitějších okamžiků života. Svatba. Začíná to tedy trochu zásnubami. Právě v tom okamžiku totiž žena pozná, jestli muž ví, jaká je. Pokud jí daruje prsten, který konvenuje jejímu vkusu. Jak se vybírají šperky pro velké okamžiky v životě?

Snubní a zásnubní prsteny – výběr

Zásnuby nelze odbýt laciným šperkem. Nemyslíme tím peníze, protože samozřejmě, že cílem zásnub není zadlužit se. Jde o hodnotu, kterou klenot v sobě nese. Má vyjádřit city muže k ženě i to, jak ji vnímá, odhadne, jaký styl by se jí líbil. Pro výběr zásnubního prstenu nejsou žádná pravidla, co se týká výše hodnoty, i když asi by mělo jít o něco dražšího, na co si třeba budete muset pár měsíců šetřit, abyste dali najevo, jak vám na vaší drahé polovičce záleží. Ovšem zlato a vzácné kameny nejsou dnes nijak nedostupné, i diamantový prstýnek můžete pořídit v řádech pár tisíc korun. Zásnubní prsteny jsou však šperky, které u sebe nosí ženy nepřetržitě, proto musí kvalitou i něco vydržet. Kov by tak neměl černat po styku s vodou nebo potem, kámen by měl být usazený, aby nevypadl, a je dobré pořídit jej v kvalitním obchodě, kde vám jednou za čas zkontrolují ono usazení. Snubní prsteny mají obdobná pravidla. Většinou jsou však decentnější, protože spolu ladí v páru a pánové mají raději minimalismus.

Šperky na míru – snubní prsten s diamanty

Zásnubní i snubní prsten většinou vybíráme jednou za život, proto je logické, že nebudete jako zákazník vědět, podle čeho vybírat. Určitě je lepší zlato, které je kvalitní a hodnotné. Můžete zvolit žluté, bílé, růžové, klidně i kombinaci těchto barev. Pak tu máme kámen. Snubní prsten s diamanty je krásný. Zde se vybírá hlavně kámen. Hodnotí se váha, čistota, barva a brus. Opravdu kvalitní světové firmy se zaštiťují certifikáty, které zaručují kvalitu zdroje. Jestli si nemůžete vybrat nic, co by se vám líbilo, nechte si udělat šperky na míru. Bude to originálnější a osobnější. Bohatý výběr klenotů, tedy šperků, ale i hodinek, nabízí luxusní butik BENY. Specialista a dlouholetý prodejce těch nejluxusnějších značek ve sféře hodinářské i klenotnické.

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková