Golf je rodinný sport jak vyšitý – pořiďte si golfové boty a vyrazte na čerstvý vzduch

Najít společnou zábavu pro celu rodinu nebývá snadné. Maminku to nebaví v Techmánii, tatínka v loutkovém divadle, dítě vám ignoruje výlety na kole. Ideální zábava pro celou rodinu by přitom měla být spojena právě s pohybem a s pobytem na čerstvém vzduchu.

Řešení existuje – začněte hrát všichni golf!

Teď asi většinu z vás napadne, že nejste přece milionáři, abyste na tento sport měli. Jenomže golf už dávno není pouze VIP sportem a stává se sportem pro masy. Pobyt na greenu už neznamená platit si drahé roční členství na osobu. A ani pořízení si kvalitní golfové výbavy nemusí stát majlant. Dnes je třeba mnohem levnější než lyžařské vybavení. A to ji ani nemusíte kupovat ve slevě v hypermarketu s potravinami. Tam ji mimochodem skutečně nekupujte. Specifickou sportovní výbavu pro golf pořizujte u specialistů, jakým je internetový e-shop Digitalgolf.cz. Koupíte zde všechno, co potřebujete: golfové hole, golfové míčky, boty na golf, bagy, vozíky i golfové sportovní oblečení. Rozhodně ale tohle vše pro začátek nebudete potřebovat.

Dítě dejte do golfového kurzu

Pokud je to možné, dejte dítě do golfového kurzu. Tam, mezi dalšími dětmi, získá ke golfu nejlepší vztah. Osvojí si též kvalitní začátečnické dovednosti, které jej budou výkonnostně rychle posouvat, a i proto jej začne golf bavit. Na green lze vzít už pěti či šestileté dítě, v kurzu si umí poradit i s předškoláky. Vše mu tam obvykle půjčí a jediné, co bude potřebovat, jsou golfové boty. Ty nejmenší si vystačí i s jinou vhodnou sportovní obuví.

Nevíte, jak s golfem jako rodina začít?

V první řadě si najdete vhodné golfové hřiště v okolí, v rozumné dojezdové vzdálenosti od vašeho bydliště či chalupy. Zjistěte si, jestli má kurzy pro děti a zdali se konají v době, kdy na hřiště chcete docházet. Na krátký kurz se přihlaste i vy. Nepořizujte si zbytečnou výbavu. I golfové hole kupujte až po konzultaci v těchto kurzech. Nezapomeňte, že nejvýhodněji se dnes nakupují v e-shopu.

Publikováno: 21. 03. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková