Co všechno za vás zastanou jednoúčelové stroje?

Že stroje zastanou spoustu lidské práce, není nic překvapivého. Přesto budete možná koukat, co všechno se dá řešit strojově. Samozřejmě je vždy třeba zvážit, zda se vyplatí stroj pořizovat, počáteční investice někdy nebývá malá. Je ale dobré o takových možnostech vědět, a to zejména pokud provozujete nějakou výrobní firmu. Výroba jednoúčelových strojů, tedy zařízení vyráběných na míru konkrétnímu úkolu, je specializací české společnosti Company PMX, s. r. o. Pomáhá firmám zefektivňovat a zrychlovat výrobu, kolikrát vymyslí mechanizaci i tam, kde by to člověk nečekal. A jaké stroje například najdete v jejich nabídce?

Zapomeňte na váleček, existují vyvalovačky těsta

Domníváte se, že stroje se používají zejména v technických oborech? Tak jste se spletli. Celou řadu jich používají například pekaři. Taková vyvalovačka těsta se 4 válci dokáže vyválet těsto na chleba, pomáhá také vyrábět bagety a jiné druhy pečiva. Pekařských strojů existuje obecně spousta – předkynárna, stroje na výrobu rohlíků, vykulovačky, děličky těsta apod.

Stroje se nehodí jen firmám, důkazem je vyvážečka dřeva

Na pečení jednoho plechu domácích baget vyvalovačku určitě nepotřebujete. Přesto se najdou jednoúčelové stroje, které doma užijete. Máte-li vlastní les na dřevo, pak oceníte vyvážečky dřeva, které zapojíte třeba za terénní automobil. V domácí dílně, kde svařujete, se mohou hodit také upínky a svařovací stoly. Firma Company PMX totiž nevyrábí pouze stroje, ale i vybavení, jež byste k těm strojům mohli také potřebovat.

Velké využití mají samozřejmě ve strojírenství

Využití jednoúčelových strojů ve strojírenství asi není velkým překvapením. Tam se ve velkém používají tvářecí strojezakružovačky a jiní pomocníci na zpracování materiálu. Pomocnou rukou jsou i podavače materiálů, které bez okolků nahradí lidskou práci. Přemýšlíte, jak by jednoúčelové stroje mohly vylepšit vaši výrobu? Nepřemýšlejte sami, ozvěte se odborníkům! Mají větší zkušenosti a rádi vám poradí.

Publikováno: 20. 07. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková