6 zajímavosti o tetování, které jste pravděpodobně nevěděli

Není tomu tak dávno, co tetování zdobilo pouze kůži vězňů, kriminálníků a rebelů. Naštěstí takové doby již uplynuly a tetování se postupem času stalo moderním módním doplňkem, ale také součástí životního stylu. Tetování v sobě stále skrývá spoustu faktů a zajímavostí, o kterých jste možná neslyšeli. V tomto článku vám některé z nich představíme.

Tetování sloužilo k odhalení zločinců

Ještě než se rozšířily fotografie, podle kterých by policie mohla zločince jasně identifikovat, sloužilo tetování k odhalení členů podsvětí. Policejní spis obsahoval podrobný seznam tetování na kůži zločinců, což výrazně napomáhalo k jejich dopadení.

Nejstarší tetování

První podložené zmínky o tetování se uvádí již 2 500 let do minulosti. Badatelka Natalia Polosmaková v roce 1993 odhalila dokonale zachovalé tělo ženy, na jejíž kůži tetování přetrvalo tisíce let. Podle historiků se jednalo o sibiřskou princeznu z Altaje.

Tatér popletl jméno dítěte, matka ho poté přejmenovala

Třicetiletá žena ze Švédska se rozhodla, že by chtěla zvěčnit jména svých dvou dětí na paži. Ovšem všechno nešlo tak úplně podle plánu. Jedno jméno tatér popletl, místo Kevina vytetoval Kelvina. Matka se poté rozhodla, že si tetování ponechá, ale syna přejmenuje. Pokud nechcete riskovat, že se podobný kiks stane i vám, neberte na lehkou váhu výběr tatéra a zavítejte do nejlepšího tetovacího studia v Praze. Dobrou volbou je například Unholy Tattoo.

Kolikrát jehla propíchne kůži během tetování?

V průběhu tetovacího procesu vaše kůže musí snést přibližně kolem 50 – 3000 propíchnutí za jednu minutu.

Kdy Evropané objevili tetování?

Na rozdíl od exotických zemí je tetování v Evropě stále v plenkách. Poprvé Evropané objevili tetování při plavbě do jižního Pacifiku ve druhé polovině 18. století.

Tetování nebo označení?

Anglické slovo tattoo má kořeny v tahitském „tatu“, v překladu to znamená něco označit.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková