13 způsobů, jak vydělat peníze z pohodlí domova

Víte, že existuje několik způsobů, jak vydělat peníze i bez toho, abyste opustili svůj byt či dům? Viz následující možnosti, jak začít vydělávat i z pohodlí domova.

1. Prodej nepotřebných věcí

Určitě se ve vaší domácnosti najdou předměty, knihy, nebo oblečení, které už nenosíte a zbytečně vám tyto věci zabírají prostor. Stačí udělat pěkné fotky a nabídnout je k prodeji na některém z inzertních portálů či přímo ve skupinách na sociálních sítích. Získáte tak nejen volný úložný prostor, ale i pár eur do kapsy.

2. Handmade výrobky

Jste tvůrčí a ve volném čase se věnujete háčkování, dekoracím nebo vyráběných předmětů ze dřeva? Začněte je prodávat například na Amazonu nebo sousedství burze. Pokud se lidem zalíbí, po čase můžete získat i stálých odběratelů a mít tak o extra příjem postaráno.

3. Recenze

Na internetu existuje řada společností, které si cení názor veřejnosti natolik, že jsou ochotné za něj zaplatit, případně poskytnout slevu na svůj produkt. Můžete zkusit napsat recenzi na stránku podniku, kde jste naposledy byli na kávě, nebo si jednoduše vyhledat na internetu placené průzkumy a účastnit se jich.

4. Reklama na autě

Nálepka s logem firmy a kontaktními údaji nemusí být umístěna výhradně na firemním autě, ale klidně i na tom vašem. Proměňte svůj automobil na mobilní billboard, jezděte na něm do práce či supermarketu a peníze jsou vaše.

5. Pronájem bydlení

Pronájem jakýchkoliv nemovitostí, ať už je to jeden pokoj v domě, malý domek na sklad, nebo byt, je jeden z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze rychle a jednoduše. Volnou pokoj můžete pro zahraniční turisty nabízet například přes populární portál Airbnb.

6. Koupě a prodej

Zainvestujte a získejte dvojnásobek. Online obchody jako eBay, Etsy, Craigslist nabízejí zboží za výhodné ceny. Zmapujte si, které produkty se v porovnání s našimi cenami vyplatí, nakupte je a následně se jejich snažte prodat za vyšší cenu.

7. Fotografie

Rádi a pěkně fotíte? Vyzkoušejte své fotografie poslat na stránky jako jsou 123RF.com a Shutterstock. Jsou to platformy nakupující kreativní a jedinečné fotky, ke kterým může zanedlouho přibýt i ta vaše.

8. Kreativní nápady

Spisovatelé, novináři, copywriteři ocení každý jedinečný nápad na nový článek či knihu. V případě, že máte takových nápadů plnou hlavu, podělte se s nimi například na stránkách: Innocentive.com, Leonardo League.com a uvidíte, že neprohloupíte. Za poutavý slogan, téma, nebo nápad na podnikání, si můžete výborně finančně přilepšit.

9. Služby

Milujete domácí zvířata? Jste skvělí v matematice? Prodávejte své služby těm, kteří to potřebují. Ať už to bude hlídání zvířátka, péče o staré lidi, nebo doučování školáky - je to jen na vás a vaší šikovnosti.

10. Poutavý blog

Kontroverzní témata, zajímavý obsah, poutavé fotografie, příběhy, to vše může přilákat lidi na váš nový blog. Musíte být kreativní, vtipný a samozřejmě odlišný od konkurence. Jedině tak se můžete těšit z vysoké návštěvnosti a placených reklam, které budou hlavním zdrojem vašich příjmů.

11. Grafické práce

Víte vyrobit pěkné logo, nebo vás baví práce v grafických programech? Na Slovensku, ale i v zahraničí existuje řada portálů, kde můžete prezentovat svou práci a získávat nové kontakty a zakázky. Jedním z nich je i stránka Fiverr, kde si jako freelancer můžete vydělat nemalé finance.

12. Vydělávání online

Existuje několik možností, jak vydělat na internetu. Můžete začít s affiliate marketingem, prodávat reklamní prostor na svých webových stránkách, založit si eshop, prodávat na Amazone, případně si budovat značku na Instagram.

13. Vlastní podnikání

Častokrát se stává, že máte skvělý nápad na podnikání, avšak bojíte se ho zrealizovat, investovat do něj čas a peníze. Zahoďte všechny obavy a pamatujte nato, že pokud chcete vydělat, musíte nejdříve utratit. Potenciál vašeho budoucího příjmu je ve skutečnosti limitován jen částkou, kterou jste ochotni investovat. A samozřejmě odhodláním!

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková