Proč si vybrat okna a dveře zrovna z hliníku?

Chystáte se vyměnit doma okna a dveře, nicméně jste se ještě úplně nerozhodli pro vhodný materiál? V tom případě byste rozhodně měli začít uvažovat i nad hliníkem. Jedná se o stále populárnější kov, jenž se může chlubit širokou plejádou pozitivních vlastností.

Odolnost je základ

Hliník je velice odolný, takže jeho použití třeba v případě dveří a oken dává docela smysl. Hliníkové systémy disponují velmi nízkou hustotou, díky čemuž je možné vyrábět je tenké, ovšem zároveň velmi houževnaté. I tenké profily jsou tak schopné odolat velmi agresivnímu páčení či jinak nešetrnému zacházení. Na základě této vlastnosti jsou pro mnoho zlodějů noční můrou. Nicméně hliníkové profily nejsou odolné pouze proti mechanickému poškození, ale i povětrnostním vlivům. Hliník nenaruší vítr, sníh, déšť, mráz ani ostré sluneční světlo. S vysokou odolností souvisí i životnost. Na rozdíl třeba od dřevěných rámů není potřeba se bát, že by kvalita hliníku po letech degradovala. Neplatí to však pouze o samotné konstrukci, nýbrž také o barvě.

Široká paleta dekorů

Hliník ve své surové podobě nevypadá sice moc k světu, ovšem když se patřičně obarví, klidně si ho můžete splést třeba se dřevem. Hliníkové dveře a okna tak v podstatě mohou mít podobu, jež se vám zdá nejlepší. Není nutné použít pouze neosobní kovový vzhled. Dokonce je možné hliníkové rámy sladit s barvou okolí. Nemusíte tak po instalaci malovat parapety a další prvky na domě. Obarvení je velice žádané, ovšem také docela drahé. Nicméně okna a dveře si člověk pořizuje ideálně jedenkrát za život, takže v tomto případě není vhodné škudlit.

Výborné izolační vlastnosti

Hlinková okna a dveře jsou zajímavé mimo jiné i tím, že disponují vynikajícími izolačními vlastnostmi. Hodně samozřejmě záleží na tom, který model si pořídíte. Prémiové systémy nepustí během zimy teplo ven z bytu a v létě zase udrží chládek pěkně vevnitř.

Publikováno: 13. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková