Začněte nový rok s novým koníčkem

šňůra

Pokud jste si dali na nový rok předsevzetí, že letos začnete s nějakým novým koníčkem, drhání z padákové šňůry je ideální volbou – a to hned z několika důvodů. Zaprvé je to velmi všestranný způsob, s jehož pomocí lze vytvořit širokou škálu módních doplňků, jako jsou náramky a přívěsky nebo dokonce dekorativních a funkčních předmětů do bytu. Technika drhání z padákové šnůry, zvaná také macramé, je navíc vhodná i pro úplné začátečníky. Naučit se pracovat s padákovou šňůrou je poměrně snadné a vyžaduje minimální vybavení. Potřebujete jen šňůry a znalost několika základních uzlů, které se můžete snadno naučit z internetových videí nebo návodů. Ohledně drhání z padákové šňůry existuje na internetu a sociálních sítích poměrně rozsáhlá komunita, která vám pomůže nalézt inspiraci a poradí v začátcích. To vše dělá z drhání přístupný koníček pro začátečníky a pro ty, kteří mají omezený rozpočet.
Drhání je také velice relaxační a meditační činnost. Opakující se pohyby při vázání uzlů jsou uklidňující a představují způsob, jak si odpočinout a zbavit se stresu. Pomůže vám také zaměstnat neklidné ruce například při odvykání kouření. Je to ideální koníček pro ty, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a zaměřit se na něco kreativního a uklidňujícího.

Pokud by vám drhání přišlo příliš jednoduché, co takhle zkusit třeba vyšívání? I přesto, že vyšívané ubrusy již nejsou tak v módě jako kdysi, ručně vyšitý módní doplněk na vašem oděvu je něco, co vás zaručeně vydělí z davu a získá vám pozornost okolí. Naučit se vyšívat přitom není nic složitého. K dispozici jsou dnes krásné vyšívací sady, obsahující látku s mřížkou a předtištěný obrázek, který stačí jen vyšít pomocí přiložené vyšívací příze. Vyšívací sady jsou k dispozici v různých variantách od jednoduchých pro malé děti, až po pokročilé, určené pro zkušené vyšívače.

Publikováno: 24. 02. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: hobby