Odvážná a hravá Desigual z Barcelony

Je známá hlavně díky výrazným barvám a hravým vzorům. Značka Desigual dnes patří k nejoblíbenějším španělským výrobcům oblečení. Společnost má své prodejny v téměř stovce zemí po celém světě a její obliba exponenciálně roste. Z prosluněné Barcelony přináší svoje moto „La vida es chula“ (Život je krásný) do širého světa. Značku Desigual založil v roce 1984 švýcarský designér Thomas Meyer, který je dodneška jediným akcionářem společnosti. Tehdy mu bylo něco přes dvacet a užíval si života na ostrově Ibiza. Jeho ambicí bylo vytvořit jiné oblečení, které by odráželo individualitu a jedinečnost každého člověka, zároveň věděl, že musí nabídnout příznivou cenu. Povedlo se mu to skvěle. Kabelky, trička, šaty, kabáty nebo třeba i boty Desigual jsou prodávány po celém světě.

Značka je odvážná i v marketingu

Kdo značku DSGL zná, dokáže ji velmi dobře identifikovat na první pohled. I „klasická“ trička Desigual nejsou nikdy obyčejná. Honosí se neopakovatelnými vzory a barvami, na něž si jen tak nějaký výrobce netroufne. Ostatně Desigual má odvahu i v marketingu. Například v roce 2011 zahájila společnost reklamní kampaň, kterou vyzývala zákazníky, aby chodili nakupovat ve spodním prádle. Kdo přišel do obchodu ve spodním prádle, ten si mohl vybrat outfit zcela zdarma.

Desigual do každého šatníku

Barevný patchwork a velké vzory nemusí sednout úplně každému. Značka se samozřejmě setkává i s negativními názory a skepticismem, a to dokonce od velkých módních osobností. I navzdory tomu má dost zákazníků. Generální ředitel Manel Jadraque kdysi prohlásil, že jejich cílem je, aby v každé šatní skříni byl alespoň jeden kousek značky Desigual. A to je rozumná snaha. Mít šatní skříň plnou jejich výrobků by vyžadovalo dost odvahy. Každá žena si však může dovolit aspoň jeden takový kousek. Vyberte si třeba letní dámské šaty Desigual, až pojedete na dovolenou k moři, určitě v nich uděláte parádu. Pro běžné všední dny se zase skvěle hodí originální dámské kabelky Desigual, které vám pomohou oživit outfit. Jeden kousek značky DSGL by měla mít v šatníku opravdu každá žena.

Publikováno: 24. 02. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková