Šperky s přírodními kameny – elegantní doplněk s magickými účinky

Blíží se čas Vánoc a s ním spojené nakupování dárků pod stromeček. Pokud nevíte, jaké překvapení pro blízké vymyslet, pořiďte jim šperky s drahými kameny. Při jejich výběru se můžete řídit oblíbenou barvou i magickými účinky jednotlivých drahokamů. Drahé kameny se používají ve šperkařství vlastně odjakživa. Dříve lidé věřili na jejich nadpřirozenou moc a měli za to, že je ochrání před zlými duchy a přinesou jim krásu, lásku, bohatství i zdraví.

Vybírejte pečlivě!

Klenoty opatřené barevnými kameny lze vybírat podle oblíbené barvy i léčivých účinků kamene. Jestliže milovanou osobu dobře znáte, nebude to pro vás problém. Zvolíte pro ni šperk, který jí bude slušet, a k tomu jí přinese životní štěstí nebo moudrost. Ať už se rozhodnete pro stříbrné náušnice s pravou perlou, náramek z lávových kamenů, achátu či tyrkysu, nešlápnete vedle.

Myslete na styl oblékání i barvy

Dekorativní skvosty jsou k dostání v mnoha provedeních, výběr je tedy pestrý. Pokud nechcete vybírat podle znamení zvěrokruhu, zaměřte se na styl oblékání a oblíbenou barvu. Rozhodování bude snadnější. Například malachit – náramek se pyšní zelenou barvou a černými tóny, proto je vhodným dárkem i pro muže. Zelená barva kamene přináší do života energii, odhání škodlivé látky a zbavuje vnitřních bloků. Bílé zbarvení je velmi oblíbené, protože slibuje tvůrčí schopnosti a vyrovnanost. Perla, křišťál a diamant jsou vhodné pro čisté duše a něžné pohlaví.

Červená značí energii a modrá upřímnost

Díky červenému zbarvení rubínu a granátu darujete milované osůbce energii a zintenzivníte její tělesné prožitky. Žlutý safír, turmalín a citrín přivábí do života optimismus a pohodu. S modrým tyrkysem a topasem se člověk zklidní a najde správnou životní cestu. Fialová barva je symbolem erotiky, vášně a rovnováhy. V tomto případě se zaměřte na šperk s ametystem a turmalínem.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková