Za lyžováním do Itálie: Dostatek sněhu je jistý!

Prosluněná Itálie není cílovou destinací jen pro letní dovolenkáře. Rádi sem jezdí také nadšenci lyžování. Itálie nabízí hned několik ledovců, které poskytují jistotu brzkého startu sezony. V italských Dolomitech najdete ledovec Marmolada, který je zároveň nejvyšším vrcholem Dolomit. Marmolada je hojně navštěvovanou lokalitou i proto, že se nachází jen 100 km od Benátek. Nabízí skvěle upravené sjezdovky i krásné běžecké trasy.

Pro letní lyžování

Nejvýše položeným lyžařským areálem obývaným v letních měsících je Passo Stelvio. Ledovec nabízí velké množství sjezdovek všech obtížností. Najdete zde také snowpark a běžecké tratě. Passo Stelvio je tedy jakýmsi skanzenem dříve velmi oblíbeného sportu – letního lyžování. Areál se otevřen pouze v letním období, na zimu se zavírá.

Vsaďte na italský ledovec

Klasickým zimním střediskem u italského ledovce je Passo Tonale, známý hotelový resort, který nabízí cvičné louky, červené tratě i poměrně strmý ledovec Presena, kde odvážlivci najdou i poctivou černou trať Paradiso. Méně exponovaným je zde středisko Ponte di Legno, které nabízí široký výběr tratí všech obtížností v klidnějším prostředí. Tonale poskytuje široké sportovní vyžití i pro freeridery. Ledovec Val Senales najdeme v Jižním Tyrolsku na severu Itálie, nachází se v nadmořské výšce 3 200 m. Díky tomu se pochlubí stálou sněhovou pokrývkou po celý rok. Ötztalské Alpy jsou mohutně zaledněné, proto i na jižní italské straně poskytují lyžařům skvělé zázemí. Kromě pozvolnějších ledovcových dálnic zde ale najdeme také členitější a prudší svahy. Cervinia představuje příjemný a levný přístup na ledovec nad Zermattem. Najdeme zde dlouhé a spletité sjezdovky, do Cervinie je možné se vrátit několika cestami. Díky nedávné modernizaci už tu nestraší staré vleky, lyžaři se svezou novými krytými expresními sedačkami. Cervinia sice už není tou malebnou horolezeckou vesničkou, převládají zde hotelové a apartmánové komplexy, to však nic nemění na tom, že zde najdete velmi pestré sportovní vyžití.

Publikováno: 23. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková