Na co nezapomínat u výběru prádla

Každý den ho máme na sobě, a to, zda jsme správně zvolili, poznáme při nošení. Prádlo má být pohodlné, nejlépe bychom vůbec neměli vědět, že ho máme.

Asi nikdo si neoblíbí kousek oblečení, který škrtí, dráždí pokožku a omezuje v pohybu. K tomu, aby vše sedělo tak, jak má, musíme při výběru brát ohled na některá kritéria. Za pohodlím stojí správný výběr, a to platí jak u pánského, tak i dámského spodního prádla. Jestli se už ráno těšíte, až ze sebe prádlo sundáte, je něco špatně. Jak tedy předejít nepohodlí a dobře vybrat?

  • Správná velikost je základ. Podle průzkumů muži kupují často až o dvě čísla větší spodní prádlo, než potřebují. To pak zbytečně padá, musí ho stále popotahovat a upravovat a neposkytuje takovou oporu intimním partiím, jakou by mělo. Volné trenýrky navíc mohou způsobit i podráždění pokožky, protože přebytečná látka se pod kalhotami shrne. Ženy to mají naopak, ty si raději velikost uberou a nosí tak těsné prádlo, které je nepohodlné a může působit i zdravotní problémy. Vybírejte tedy ideálně podle rozměrů a po pečlivém přeměření.

  • Střih hraje také svou roli. Ženy mají na výběr velké množství variant, zvolit mohou podle výšky pasu, vykrojení u stehen, s nohavičkami či minimalistická tanga. U pánů je to jednodušší, základní střihy jsou tři. Trenýrky s volným střihem a širokými nohavičkami, upnuté boxerky, které obepínají zadek a tradiční slipy bez nohaviček.

  • Materiál vybíráme vždy kvalitní, protože právě on může za to, zda o prádle víme a je nám nepříjemné na dotek, nebo o něm ani nevíme. Mezi osvědčené materiály patří bavlna a její kombinace s dalšími typy vláken, jako jsou modal, elastan, polyester nebo spandex.

Ať už vybíráte prádlo pro sebe nebo pro někoho jiného, vždy mějte na paměti tři hlavní kritéria výběru. Teprve za nimi by měla být cena, design nebo barevnost prádla. Pohodlí je vždy na prvním místě.

Publikováno: 12. 03. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková