Vyberte správná garážová vrata

Pokud přemýšlíte nad výměnou garážových vrat, protože vám ta současná nevyhovují vzhledem, funkčností a praktičností, je na čase poohlédnout se po moderním řešení. Předtím, než sáhnete po konkrétním modelu, je nezbytné zohlednit i několik důležitých faktorů, například způsob otevírání, materiály a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, na co všechno myslet, abyste neprohloupili. Prvně je důležité zmínit, že garážová vrata neslouží pouze k tomu, abyste zlepšili celkový vzhled nemovitosti. Pokud máte přímo nad garáží obytné prostory, případně používáte garáž jako pracovní a skladovací místo, myslete i na tepelněizolační vlastnosti a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Starší dvoukřídlá vrata vám totiž nemusí poskytovat optimální ochranu.

Garážová vrata mají vliv na náklady na energie

Garáž má vliv i na to, jaké máte náklady na energie, a to bez ohledu na to, jestli je vytápěná, nebo klimatizovaná. Sekční vrata s lepší izolací vám eliminují tepelné ztráty během zimních měsíců, v letních dnech zase nepropustí teplý vzduch dovnitř. Kromě toho, že mají sekční i rolovací vrata vliv na teplotu, zabraňují ještě pronikání vlhkosti. Zároveň nesmíme zapomenout na to, že posuvná vrata i ostatní druhy zabrání vstupu nezvaných návštěv. Při správném používání a vhodné údržbě vám garážová vrata vydrží i více než 30 let.

Odborník na garážová vrata

Jestliže hledáte specialistu na garážová vrata, ať už potřebujete výklopná vrata, případně jinou variantu, podívejte se do nabídky společnosti Montujeme-vrata.cz, která má letité zkušenosti v daném oboru. Budete nadmíru spokojení s kvalitou i cenovou politikou firmy. V případě zájmu je možné přizpůsobit vám všechno na míru, takže si přijde na své vskutku každý. Proměňte exteriér svého rodinného domu k nepoznání. Stačí vyměnit vrata a zlepšíte vzhled.

Publikováno: 11. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková