Vyberte si židli, na které se vám bude dobře sedět při práci v kanceláři i domácí pracovně

Vybrat židli do kanceláře není jen tak. Anebo ano? Záleží na úhlu pohledu. Nejde o nic, co byste nezvládli bez pomoci, jen si musíte ohlídat určitá kritéria, přes která takříkajíc nejede vlak. Abychom vám výběr usnadnili, dali jsme dohromady nejdůležitější informace. Budou se vám hodit bez ohledu na fakt, zda vybíráte křeslo do práce, nebo domácí pracovny.

Ergonomická židle ulevuje, ale neuzdravuje

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu, mějte na paměti, že ani ta nejlepší židle na trhu neuzdraví vaše bolavá záda. „Pouze“ vám při sezení výrazně uleví, a to pouze za předpokladu, že na ní budete správně sedět. Zároveň berte na vědomí, že sezení nikdy nebylo a nebude pro člověka přirozené. Tlak vyvíjený na mezi-obratlové ploténky je až o 50 % větší než ve stoje. Což je sám o sobě důvod, proč na kancelářské židli nešetřit a naopak si vybrat tu nejkomfortnější.

Jaký je rozdíl mezi kancelářskou židlí a křeslem?

Je lepší kancelářské křeslo, nebo ergonomická židle? Nejde o jedno a totéž, u křesla nelze nastavit výška opěradla a má pevně daný úhel mezi opěrákem a sedákem. K nevýhodám kancelářského křesla patří také zakloněný opěrák. Suma sumárum, potřebujete židli a ne křeslo.

Čím se pyšní skvělá kancelářská židle?

Aby bylo sezení komfortní, musí být kancelářská židle dynamická. A aby byla dynamická, musí mít tzv. synchronní mechaniku umožňující sklon sedáku a opěráku. V praxi to znamená, že se taková židle přizpůsobí vaší pozici a nebude vás nutit setrvat v jedné póze. Vybíráte-li židli pro osmihodinovou pracovní dobu, připravte se na určitou investici. Židle s odpovídajícími vlastnostmi vás bude stát minimálně 5 tisíc korun. Kromě synchronní mechaniky vyžadujte nastavitelnou bederní opěrku, správně tvarovaný a nastavitelný opěrák a nastavitelné područní opěrky. Bohatý výběr kvalitních kancelářských židlí najdete na www.primazidle.cz.

Publikováno: 15. 02. 2023 / Aktualizováno: 05. 09. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková