6 důvodů, proč se naučit plést + tip, jak pletením začít

Dala jste si předsevzetí, že se v tomto roce naučíte něco nového, ale zatím se vám nepodařilo vymyslet, co by to mělo být? Máme pro vás perfektní tip. Začněte s pletením a doplňte svůj šatník o oblečení a doplňky, které nemá nikdo jiný. Důvodů, proč se pustit do aktivity, jejíž popularita opět strmě stoupá, je víc než dost. Posuďte sami!

1. Upletete si cokoliv dle potřeby

Potřebujete nový svetr? Čepici? Anebo něco úplně jiného? Uplést se dá takřka cokoliv. Dokonce i kabelka – polotovar sežnete na https://www.propleta.cz/Polotovar-na-vyrobu-kabelky-bila-d2358.htm.

2. Vyberete si materiál, který je vám příjemný

Natrefila jste na slušivý módní kousek, který má jedinou, ale pro vás podstatnou chybu – vyrobili ho z nevhodného materiálu... Naštěstí pro vás si můžete uplést alternativu z jiné příze. Koukněte do nabídky specializovaného prodejce https://www.propleta.cz, kde určitě najdete správnou.

3. Internet je plný inspirace

Máte jehlice i přízi, jen vám chybí nápady... Tak vyťukejte do vyhledávače frázi jako „návody na pletení“ a nebudete vědět, do čeho se pustit dříve. Další možnost představují časopisy a knihy – inspirace pro nadšené pletařky je všude spousta.

4. Pletení není složité

Nebojte se, do základů pletení proniknete co by dup a problémy vám brzy nebudou dělat ani složitější kreace. Stačí trocha trpělivosti a cviku, výsledky se dostaví dříve, než si myslíte. Uplést šálu či jinou drobnost zvládnete téměř okamžitě.

5. Nepovedené věci rozpletete

Když se vám něco nepodaří na první pokus, nemusíte kvůli tomu stresovat. Nepovedený výrobek jednoduše rozpletete a přízi znovu použijete. A když uděláte chybu v průběhu pletení, kdykoliv můžete kousek upárat a napravit ji.

6. Kdykoliv a kdekoliv

Na pletení je krásné i to, že k němu není potřeba více než základní vybavení – příze a jehlice. Můžete se do něj pustit doma i na lavičce v parku nebo během polední pauzy v práci. Zkrátka kdekoliv vás napadne!

Publikováno: 21. 01. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková