Venkovní rolety jsou určitě dobrou investicí

Pro lepší domácí komfort je potřeba udělat mnohé. Někdy stačí jen upravit pár drobností, jindy je však potřeba investovat i trochu větší peníze. To platí i pro venkovní rolety. Ty sice nejsou kdovíjak drahé, nicméně zadarmo je člověk nezíská. I přesto se však jejich koupě bohatě vyplatí.

Soukromí i tma

Nějakou formu stínění používají prakticky všechny domácnosti. Přes den většinou není potřeba zatahovat závěsy či žaluzie, nicméně večer, když se svítí, jde o nezbytnost. V opačném případě si člověk z obydlí udělá akvárium, do kterého bude moci kdokoliv nakouknout. Dobrého efektu lze ovšem dosáhnout i standardními závěsy, tak proč si pořizovat zrovna venkovní rolety? Ty totiž dokáží zajistit nejen soukromí, ale zároveň i dokonalou tmu, která třeba standardními žaluziemi navodit nejde. Důvodů, proč chtít něco takového, je více. Tutu možnost dokáží ocenit třeba lidé pracující na směny, kteří musí spát i ve dne a sluneční paprsky jim v tom z pochopitelných důvodů překáží. Schopnost nastolit tmu i během dne však ocení také náruživí diváci, kteří netouží po žádných odrazech na obrazovce.

Dokonalá izolace

Venkovní roleta do oken se vyplatí například i pro své skvělé izolační vlastnosti. Dokáže zamezit studenému či naopak příliš teplému vzduchu k pronikání do obydlí. Díky tomu majitelé takovéhoto stínění nemusí během zimních měsíců příliš vytápět a v létě zase zapínat klimatizaci. Takto lze ušetřit ročně i pár tisícovek. Peníze vložené do rolet se tak alespoň částečně vrátí.

Ochrana proti lupičům

Tento druh rolet může fungovat i jako poměrně efektivní ochrana proti vloupání. Musí se ale jednat o model disponující vlastním zámkem. Ten sice může protřelý lupič relativně snadno překonat, na druhou stranu jde o práci navíc, kterou si každý zločinec dvakrát rozmyslí. Zvyšuje se tím totiž šance na jeho dopadení. I díky tomu se nejeví venkovní rolety cena zase tak vysoká.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková