Uvažujete o koupi terarijního zvířete? Z čeho si můžete vybírat?

Chcete si domů pořídit domácího mazlíčka, ale psa zásadně odmítáte, protože na něj nemáte tolik času? Volte terarijní zvíře, které je sice také živý tvor, který bez vaší péče nepřežije, na druhou stranu je to daleko méně náročné stvoření, kterému je často lépe i bez vaší neustálé pozornosti. Právě takovému zvířeti můžete poskládat terárium z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby, u čeho se nakonec i velmi zabavíte.

Než si však koupíte terarijní zvíře, respektive než vůbec začnete s výběrem vhodného terarijního zvířete, měli byste si zodpovědět několik otázek. Jednou z nich je například to, zda zvládnete terarijní zvíře živit jiným živým tvorem (například cvrčky nebo červům) či zda se zvládnete o zvíře starat alespoň v té malé míře, kterou vyžaduje.

Z jakých zvířat si můžete vybírat?

Pokud jste pevně rozhodnuti pořídit si terarijní zvíře, máte dnes z čeho vybírat. Ve zverimexech narazíte na hady, pavouky, ještěry nebo například na želvy či chameleony. Je jen na vás, na jakého tvora se cítíte a kterého si nakonec přinesete domů.

Dělení terarijních zvířat

Obecně lze terarijní zvířata rozdělit na několik druhů, a to podle základních stanovišť. Existují tedy terarijní zvířata tropická, pro které je typická vyšší vlhkost. Ke svému spokojenému životu potřebují dostatek kořenů nebo lián, většinou totiž bývají šplhavé.

Pak existují terarijní zvířata pouštní. Ta potřebují takzvané pouštní terárium s vysokou teplotou a naopak velmi nízkou vlhkostí. Terária jsou v tomto případě spíše dlouhá, nejsou situována do výšky.

Většina druhů had a mnohé druhy želv patří do skupiny živočichů, pro které jsou typické subtropy mírného pásu. Taková terária se pyšní větší vlhkostí vzduchu (ta může dosáhnout až devadesát procent).

A co se týče poslední skupiny, pro které je typické akvaterárium, respektive paludárium, sem spadají žáby a opět některé druhy želv či agamy. Tato terária jsou kombinací souše a akvária.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková