Jak si v zimě udržet pevné zdraví? Zajistěte organismu dostatek vitamínů

Období chřipek nastává v České republice od ledna do března. Na začátku roku se virózy šíří nejintenzivněji a spousta lidí prodělá onemocnění s podobnými projevy – horečkou, zimnicí, bolestmi hlavy, svalů a kloubů, zvýšenou citlivostí pokožky a suchým kašlem. U dětí se mnohdy projeví zánět středního ucha a u seniorů životu nebezpečný zápal plic. Prevence chřipky je přitom poměrně snadná!

Obrňte svůj organismus jako pevnost

Jak efektivně předcházet chřipce a nemuset kvůli ní ztrácet čas v posteli? Státní zdravotní ústav má jasno: vyhýbat se kontaktu s nemocnými lidmi a místům s velkou koncentrací lidí. K dalším obecným hygienickým opatřením paří časté mytí rukou a nedotýkání se rukama obličeje a očí – tím se výrazně sníží riziko přenosu viru z kontaminovaných předmětů. Co se týče posilován imunity, základem je pestrá a vyvážená strava plná vitamínů a dalších důležitých látek. Samozřejmě je vhodné konzumovat je v přirozené formě, tedy v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. SLU dále doporučuje otužování a dodržování přiměřené fyzické aktivity. Pohlídejte si také dostatečné větrání místností, kde se běžně pohybujete a dbejte na dostatek kvalitního spánku. Pokud se znáte a víte, že zdravé stravě příliš nedáte, případně máte podezření na nedostatek určitého vitamínu či stopového prvku, doplňte ho prostřednictvím přírodních doplňků stravy. Bohatnou nabídku najdete pod českou značkou Naturvita – tradiční výrobce nabízí široké spektrum produktů vhodných i pro vegany. Například Hořčík + B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, což se během náročných zimních měsíců hodí. Tip: Společně s dalšími přípravky od Naturvity zakoupíte Hořčík + B6 v Gigalékárně.

Jaké další vitamíny a minerály vašemu organismu prospějí?

Osvědčenou prevencí nejen před chřipkou jsou vitamin C, komplex vitamínů B, selen a zinek. Od věci také nejsou extrakty z hlívy ústřičné, laktobacily či echinacea.

Publikováno: 11. 02. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková