Tipy, jak na svatbu bez zbytečného stresu

Svatba je nezapomenutelná událost, a pokud minimalizujete stres, který může být spojen s její organizací, více si ji užijete. Je důležité si uvědomit, že stres se netýká jen měsíců před svatbou, ale i samotného svatebního dne. Následující tipy by vám měly pomoci snížit stres a naplánovat svatbu s klidnější hlavou.

1. Vytvoření rozpočtu

Stanovte si předem realistický rozpočet na svatbu. Příprava svatby a vše, co s ní souvisí, nemusí být vždy levnou záležitostí. Připravte se proto dostatečně na případné výdaje. Získat finanční pomoc od rodiny může být někdy dobrý nápad, zejména pokud si nemůžete dovolit svatbu, jakou byste si přáli. Podle našeho názoru je však pravděpodobně lepší mít svatbu, kterou si můžete dovolit zaplatit sami (i když je možná o něco dražší).

2. Vytvoření časové osy

Ať už máte malou nebo velkou svatbu, v zahraničí nebo ve svém městě, měli byste mít představu o tom, jaký časový plán je třeba dodržet při plánování svatby. Je třeba zařídit nespočet věcí a byla by velká škoda, kdybyste na něco zapomněli nebo to nestihli realizovat v potřebném termínu.

3. Neomezujte se striktně na tradice

Se svatbou je spojeno mnoho tradic. Pokud se budete držet toho, co se vám líbí, a věcí, které jsou pro vás důležité, bude vaše svatba smysluplnější a zároveň se nebudete muset zbytečně stresovat tím, zda je vaše svatba v souladu s tradicemi, nebo ne. Nechcete svatební dort? Poskytněte hostům malý dezert. Nechcete pětichodové menu? Po hlavním chodu uspořádejte raut pro všechny. Nechcete živou hudbu? Řešením je pro vás DJ na svatbu, který bude akci moderovat.

4. Nebojte se požádat o pomoc

Využijte zkušeností ostatních. Požádejte o radu nebo pomoc známé, kteří se nedávno ženili nebo mají zkušenosti s organizací a pořádáním svateb. Ušetříte si tak nejen spoustu času a starostí, ale také předejdete zbytečnému stresu.

5. Pamatujte si, co je důležité.

Může se stát, že se vám rozbije zip na šatech, vaše družička přijde pozdě nebo bude ve svatební den pršet, ale mějte na paměti, že nemůžete ovlivnit všechno. Navzdory všemu si zachovejte dobrou náladu, usmívejte se a užívejte si svatbu se svou životní láskou. Těchto několik jednoduchých tipů vám pomůže uvolnit se a dobře se bavit. Vaše svatba by měla být příjemná, nezapomenutelná a bez stresu. Doufáme, že prožijete úžasný den s přáteli a rodinou!

Publikováno: 15. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková