Bjornskonka Treehouses: Když Slovensko servíruje atmosféru Skandinávie

Momentálně sice můžeme cestovat maximálně prstem po mapě, ale nesmíme ztrácet optimismus. Koronavirová pandemie bude brzy minulostí a opět se budeme věnovat tomu, co máme nejraději – cestování. Čekání si můžeme zkrátit čerpáním inspirace a hledáním unikátních míst, která zařadíme na osobní seznam s názvem „places to visit before die“. Jedno takové vám představíme. Nachází se v Nízkých Tatrách v blízkosti obce Jasná. Stylový hotel Liptov zde doplňují minimalistické dřevěné chatky umístěné přímo v lese.

Proč vyrazit do lyžařského střediska Jasná?

Slovensko je proslulé nespočtem skvělých příležitostí k pohodové dovolené. A rozhodně má co nabídnout také v souvislosti se zimními sporty. Na žebříčku nejoblíbenějších míst se dlouhodobě drží středisko Chopok v Demänovské dolině s výraznou alpskou příchutí. Nadšení příznivci lyžování mohou volit mezi sjezdovkami všech obtížností nebo se prohánět ve freeridovém terénu. Perfektní dojem z impozantních horských scenérií a špičkových služeb umocňuje přítomnost moderních lanovek. Mimo lyžařskou sezónu je oblast jako stvořená k pěší a cyklo turistice, stejně jako toulkám po slovenských kulturních památkách, kterých se v oblasti nachází nespočet. Přidejte k tomu termální koupaliště, nedaleký zábavní a relaxační komplex Tatralandia – a recept na špičkovou dovolenou je na světě.

Na ubytování v Björnson Tree Houses nezapomenete

Některé zážitky se vám vryjí to paměti tak hluboko, že se vám budou promítat před očima jako film ještě dlouhé roky poté. Jedinečné apartmány Liptov v areálu legendárního Eko-sport hotelu Björnson najdete v samotném srdci Jasné. S kapacitou přes 200 lůžek je jasnou volbou pro každého, kdo chce strávit nerušený odpočinek v přírodě. Celodřevěné chatky splývají s lesním porostem a díky velkým proskleným plochám maximálně akcentují propojení interiéru s exteriérem. Další praktické informace o Eko-sport hotelu Björnsonka a přidruženém ubytovacím komplexu Björnson Tree Houses najdete na bjornsonka.sk/cs/.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková