S požárním hlásičem bude váš dům v bezpečí

V našich domácnostech je každoročně zaznamenáno více jak 2 500 pojistných událostí, jejichž příčinou je požár. Hlavními viníky jeho vzniku jsou ve většině případů lidská nepozornost a neopatrnost. Jak lze vznik škod vlivem kouření, vaření a manipulace s ohněm co nejvíce eliminovat?

Požární hlásič je nutností

Přemýšlíte nad tím, proč je tak nezbytné pořídit si detektor kouře? Naše domovy jsou v současnosti doslova prošpikovány vybavením z materiálů vyznačujících se vysokou mírou hořlavosti a vznětlivosti. Potom zapomenutá zapálená svíčka může být doslova katastrofou. Jaká je tedy prevence, aby nedošlo k nejhoršímu?

Nepřetržitý monitoring

Požární hlásič vybavený elektrochemickým senzorem kontroluje možný únik plynu CO každou vteřinu. Detektor oxidu uhelnatého nás tak dokonale ochrání před tímto tichým smrtelným zabijákem. Jakmile dojde k překročení maximální úrovně, spustí detektor akustický alarm doprovázený blikáním červené LED diody. Máte obavy, jakým způsobem zkontrolujete, že přístroj neustále funguje? O to je postaráno, neboť funkce účinnosti rovněž neustále monitoruje stav senzoru, baterií a vnitřních obvodů. V případě zjištění závady je spuštěn bezpečnostní signál.

Aby vám prošla kolaudace novostavby

Od roku 2008 je vyžadováno mít namontovaný požární hlásič v každé novostavbě. V opačném případě vám nebude kolaudace domu schválena. Přeci jen hořlavé a výbušné plyny dokáží napáchat dost velké škody, proto tento požadavek nelze brát jako nějak přemrštěný. Požadovaná požární výbava je zpravidla již součástí stavebního povolení. Podle ní budete informováni, jaké parametry má splňovat, aby odpovídala požárním předpisům. Obecně platí, že v bytech je zapotřebí 1 požární hlásič na 150 m2, v rodinných domech se požaduje mít požární hlásič v každém patře.

Publikováno: 22. 10. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ivana Křivánková