Pyžamo vybírejte s ohledem na komfort při nošení. V kurzu jsou noční košile

Spánek je pro lidský organismus velice důležitý, neboť se během něj regenerují pro život důležité orgány. Zároveň však načerpáváte energii, ze které potom fungujete následující den. Jakmile se špatně vyspíte, projeví se to negativně nejen na vaší náladě, ale také sníženém pracovním výkonu. Jestliže se chcete cítit pohodlně, měli byste se zaměřit nejen na kvalitu lůžka, ale i toho, v čem spíte. V následujících řádcích vám poradíme, jak postupovat při výběru pyžama. Spodní prádlo podléhá módním trendům, což však u pyžam příliš neplatí, protože i samotní výrobci si uvědomují, že u nočního oděvu je pohodlí na prvním místě.

Jaká pyžama existují?

Záleží na tom, zda se jedná o pyžamo dámské či pánské. Pro dámy jsou k dostání různé variace pyžama. V současné době hrají prim hlavně noční košile, nicméně na své si přijdou i ženy preferující spíše tílko se šortkami či spací overal. Jakmile přijdete do obchodu s tím, že si chcete koupit nějaké nové pyžamo, zaměřte se na to, aby vás nikde neškrtilo, neomezovalo při pohybu a nijak nenarušovalo sladké spaní. Stejně tak i pánská pyžama nabízí celou řadu možností. Pánové si velice zamilovali tričko s krátkým rukávem v kombinaci s kraťasy či dlouhými kalhoty. Ovšem do popředí se v posledních letech prodírají i pánské noční košile. Ano, čtete správně, i pánové si mohou obléci noční košili. Ovšem ne každému muži se takový noční oděv zamlouvá, protože mužská populace má noční košile spojené s ženským pohlavím. Přitom v zahraničí je nošení pánských nočních košil naprosto normální.

Pozor na materiál

Pánská i dámská pyžama se vyrábí z různých materiálů, a tak byste neměli vybírat pouze očima, protože krása bývá občas pomíjivá. Jestliže se v noci dost potíte, sáhněte po stoprocentní bavlně, bambusu či biobavlně. Vyhněte se umělým vláknům. Pro alergiky s citlivou pokožkou je zase připraveno bezešvé oblečení, jež nedráždí pokožku.

Publikováno: 10. 11. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková