Když chcete ze starého udělat nový

Je váš pokoj už okoukaný a chtěli byste ho nějak inovovat? Vezměte to z gruntu a začněte stěnami. Nikdo vás nenutí malovat, spousta lidí má při představě úklidu všude rozstříkané barvy osypky. Moderního vzhledu interiéru lze dosáhnout zcela jednoduše, stačí použít tapety na zeď. Máte představu, do jakých barev byste pokoje chtěli ladit? Vyberte podle toho i tapetu, velmi dobře vypadají moderní tapety ve skandinávském stylu s jemnými geometrickými tvary v pastelových barvách. Samozřejmě není třeba vytapetovat celý pokoj, velmi dobře vypadá třeba jedna otapetovaná zeď, která potom slouží jako skutečný stylový doplněk.

Fototapety do obývacího i dětského pokoje

Tapety se vyrábí s opakujícím se vzorem nebo jsou fototapety, které se používají místo uměleckého obrazu. Velmi oblíbené jsou také 3D tapety, které vytváří v interiéru iluzi trojrozměrného obrazu. 3D tapety se používají často v dětských pokojích, který doplní o oblíbené pohádkové postavy. Své místo často najdou tapety v obývacích pokojích, kde je vhodné velké strohé bílé stěny oživit nějakým zajímavým motivem. Můžete použít abstraktní vzory, oblíbené zátiší, krajinu, často se aplikují do obývacích pokojů také barevné fototapety, které vytváří zcela unikátní atmosféru. Velmi dobře vypadá také kombinace tapety s malbou, tapety se kupříkladu aplikují na barevnou zeď nebo doplňují uměleckou malbou.

Je libo tapetu do kuchyně?

Ale i v kuchyni najdou tapety své místo, speciálními samolepícími tapetami můžete renovovat vaši starší lednici nebo mrazák. Stačí si vybrat tapetu a můžete lednici přizpůsobit vzhledu zbytku kuchyně nebo použít tapetu na zeď za kuchyňskou linku a tu sladit s tapetou na lednici. Samolepicí tapety se vyrábí často s dřevěným dekorem. Je to proto, že se používají k nalepení na skříňky či dveře všeho druhu. Nábytek potom vypadá jako nový a nějaký čas vám bude ještě sloužit a vypadat reprezentativně. Neváhejte a vyberte si i vy tapety podle vašeho gusta a přizpůsobte si váš domov vašim požadavkům.

Publikováno: 26. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: fototapety | samolepicí tapety