Průmyslové váhy mají široké uplatnění

V průmyslovém segmentu se v současné době používají různé průmyslové váhy. Existují silniční, kolejové i kombinované, přičemž každý z uvedených druhů se používá k jinému účelu. Velké oblíbenosti se těší především silniční váhy, které by měly splňovat vysoké nároky po mechanické i elektrotechnické stránce. V následujících řádcích vám představíme průmyslové váhy a jejich využití. Co si představíte, když se řekne průmyslová váha? Spousta laiků ani netuší, jak vypadá, ovšem jedinci působící v průmyslové oblasti nejenže ví, jak vypadá, ale také ji umí používat.

Automobilová váha

Snad nejvíce používaná je automobilová váha, která se skládá z mechanické a elektronické části. Pokud se podíváte do nabídky nějakého výrobce, jako je třeba společnost Tenzona, nabídne vám hned tři varianty – mostovou, nadúrovňovou mostovou a ocelovou silniční váhu. Přestože je mechanická část velice důležitá, obrovskou roli hraje především kvalita snímače. Tenzona vsadila na snímače od značky POWERCELL® PDX®, jež jsou proslulé tím, že zvládají i náročné podmínky a přizpůsobují se změnám teplot, kolísání i hypertenzi. Autováha vám dostane vaše peníze pod kontrolu.

Tenzometrická váha

Do specifické skupiny patří tenzometrická váha. Používá se pro vážení vagónů i letadel. Protože jsou na takovou váhu kladeny zvláštní požadavky, vyrábí se vždy na míru konkrétnímu zákazníkovi. Samozřejmostí je zajištění nestandardních a konstrukčně náročných řešení. Společnost Tenzona, která má ve své nabídce další průmyslové váhy, na tuzemském trhu působí od roku 1996. Za dobu své existence si vybudovala významné postavení, a to především díky nejvyšší technické úrovni a spolehlivosti samotných výrobků. Silniční váhy a kolejové váhy se vyrábí na klíč. Tak neváhejte a snižte provozní náklady tím, že si pořídíte průmyslovou váhu.

Publikováno: 13. 08. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková