Fóliovníky umožní pěstovat oblíbenou zeleň nenáročným způsobem

Milujete domácí rajčata a okurky, léto bez nich si opravdu nedovedete představit. Neznamená to však, že musíte mít obrovský skleník, pro zahradu se nabízí i řada jiných variant, jako je například fóliovník. Ten odolá rozmarům počasí a jeho přemístění nebude složitou logistickou operací. Oproti skleníku pak nabídne i výhodnější cenovku, která mnohdy rozhoduje – přitom se využívá stejně komfortně a jednoduše.

Nenáročná údržba, ale také široký výběr

Přinesou ekonomickou variantu a životnost v řádu několika sezon. Fóliovníky jsou ekonomickou variantou, přináší různé tvary a velikosti, padnou tedy na vaši zahradu doslova jako ulité. Dovedou jednoduše udržet teplo a vzdušnou vlhkost, kterou rostliny potřebují pro svůj zdravý a ničím nerušený vývoj. Pak už stačí jen počkat na sklizeň, protože fóliovník nevyžaduje nikterak náročnou údržbu. A zahrádkáři z něj budou mít velkou radost, propouští totiž světlo a udržuje mikroklima tak, aby se zeleni uvnitř opravdu dařilo. Fólie odolá i lehkému přízemnímu mrazíku, ale také škodlivému UV záření. Problémy mu neudělá ani lehký vítr a montáž se zvládne dřív, než si manželka stihne vypít kávu. Co si ještě víc přát, že? Pokud potřebujete prostornější fóliovník, bude výhodná kombinace s propracovaným systémem vytápění, jako jsou například teplovzdušné kotle. Zvláště větší konstrukce pak nebude mít problémy ani ve dnech, kdy nevyjde slunce a podzim se už hlásí ke slovu. A stále jde o velmi ekonomickou variantu, nejen pro vaši firmu.

Úsporná varianta odolává i sněhu

Že jsou snad levné fóliovníky nekvalitní a příliš dlouho doma nevydrží? Naopak, pevná konstrukce trubek z pozinkované oceli odolá prudkému větru a nebude mu vadit dokonce ani řádná sněhová nadílka. Stačí přitom jen zavrtat vruty do země a ukotvení máte vyřešeno. Proudění vzduchu pak zajistí boční ventilace, která je pro zahrádkáře hodně praktická.

Publikováno: 17. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková