Pestrý a zdravý jídelníček - Když nevíte, co s tím - usušte to!

Začali jste jíst zdravě? Odepíráte si oblíbenou čokoládu, oplatky, sušenky a bonbony? Chybí vám sladké? Pravděpodobně se velkou část dne snažíte vymyslet, jak si dopřát lahodnou chuť na jazyku, ale současně si zachovat zdravý a vyvážený jídelníček. Už nemusíte. Vyzkoušejte sušené ovoce. Nabije vás energií a zažene pomyšlení na čokoládové tyčinky a další vaše dříve oblíbené dobroty.

Kde začít?

V lednu nám chybí možnost jít na zahradu a utrhnout si jablko či hrušku. Nahradit ji můžeme pouze těmi v supermarketech. Existuje však ještě jedna možnost, jak si dopřát denní porci vitamínů - a to vychutnat si sušené ovoce.

Křížaly jako vzpomínka na dětství

Výhodou je, že sušit se dá opravdu vše. Křížaly, sušené banány či kokos si tak můžeme dát kdykoli – a to i na cestách. Problém může být při výběru nového pomocníka kuchyně. Skvělým pomocníkem při sušení ovoce pro vás bude sušička ovoce Orava SU-104, která vás ohromí svou všestranností.

Vlastnosti, které oceníte

K dispozici máte pět sušících mřížek nad sebou a jistě oceníte funkci automatického otáčení sušících mřížek a prostor, který je možné k sušení využít až na sedm mřížek. Teplotu sušení můžete nastavit v rozmezí od 40 ° C do 70 ° C. Jistě vás potěší i nízká spotřeba energie a praktický vypínač se světelnou signalizací.

Vždy v provozu

Příkon 250 W zvládne každá elektrická zásuvka. Období, kdy naplno využijete svého nového pomocníka bude bezesporu léto. Nasušte si houby, bylinky, či zeleninu právě posbíranou z vaší zahrady. Sušená červená řepa bude zajímavá na pohled ale oslní i svou chutí. Zároveň si pomocí pomalého sušení zachová všechny zdravé vitamíny a minerály. Udělejte něco pro své zdraví. Dopřejte svým dětem zdravou svačinku i v chladných zimních měsících. Objevte ještě dnes nové možnosti, které díky sušičce ovoce Orava získáte.

Publikováno: 25. 01. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková