Okna dávají styl našemu bydlení. Kam se jaká hodí?

Sledujete rádi v magazínech o bydlení různé proměny domů či chalup, včetně kompletních rekonstrukcí? Velice často jinak povedené dílko zkazí výběr oken. A lidé to dávají v diskusích pěkně najevo.

Plastová okna

Každému domu sluší jiná okna a je zapotřebí na to při rekonstrukcích myslet. Bílá plastová okna zaplavila města, ale nelze jim například na rekonstruovaných panelákových bytech nic vyčíst. Je to úleva, když opět můžete snadno otevřít okno. Pokud mají mikroventilaci, nemusíte se bát ani toho, že by vám byt přestal dýchat a začala se v něm hromadit vlhkost a tvořit plíseň. S plastovými okny vás začne bavit i mytí oken. Je mnohem snadnější. Důležité je pouze uhlídat, aby byla okna správně osazena. Tak, aby nakonec netěsnosti kolem rámu nezničily celý efekt dokonale izolujících krásných nových plastových oken. Plastová okna se hodí i na většinu novostaveb. A dokonce nemusí být ani bílá. Kouzlit se dá s barvou i dezénem. Nic s nimi nepokazíte ani při rekonstrukci méně starých domů. Výhodou je možnost volby jiné barvy zevnitř oken a zvenčí.

Dřevěná okna

Moderní dřevěná okna se vyrábí z lepeného dřeva, díky kterému nedochází ke změně objemu, ale ani ke kroucení konstrukce okna. Se starými dřevěnými okny se ta nová nedají srovnat. Zlepšily se jejich izolační vlastnosti, stejně tak jako povrchové úpravy, které více snesou. Zajímavou možností jsou dřevohliníková okna, která kombinují ty nejlepší vlastnosti z obou materiálů. Venkovní hliníkové opláštění dává oknu téměř věčnou životnost. Zevnitř si užijete šarm dřeva.

Hliníková okna

Hliníková okna nabízí hypermoderní vzhled, luxus a nejdelší životnost ze všech moderních řešení oken. Mají vysokou mechanickou pevnost a hodí se i pro velké prosklené hliníkové konstrukce. Jsou architektonickým řešením pro exkluzivní novostavby i designové stavební skvosty.

Špaletová okna

Špaletová okna jsou klasikou starých chalup, ale i starých městských bytů z minulého století. Ta moderní mají skvělou tepelnou izolaci, nekroutí se, nabízí zvýšenou zvukovou izolaci, a to vše při zachování vzhledu, který uspokojí i památkáře. Nejde ale vždy jen o ně. Ať je to jak chce, plastová okna na 200 let starou chalupu nepatří.

Okna JIS

Hledáte poctivá česká okna? Firma JIS vyrábí plastová, dřevěná, hliníková i špaletová okna. Pro dřevěné konstrukce oken používá kvalitní české dřevo. Vše o firmě a její produkci najdete na webových stránkách www.jis.cz.

Publikováno: 26. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková