Perský koberec si najde místo i v ryze moderním bytě

Ačkoliv jsou koberce v současné době na ústupu a přednost se obecně dává jiným druhům podlahové krytiny, kusové koberce, a ručně tkané obzvlášť, mají široký okruh příznivců. Perské koberce se stávají nejen ozdobou v bytě, nýbrž i velmi hodnotnou investicí do budoucnosti.

Punc luxusu

Možná bydlíte v dokonale moderním bytě, kterému kralují materiály, jakými jsou sklo a kov. Třeba jste milovníky minimalismu a toho se držíte i v případě výmalby stěn. Bílá všude, kam se podíváte. A dost pravděpodobně nesnesete nespočet „lapačů prachu“ v podobě sošek a vystaveného porcelánu. Vzorovaný ručně tkaný koberec je ovšem zcela jiná liga. Báječně oživí elegantní, jinak ale docela fádní prostor. Stačí vám jeden jediný kousek například v obývacím pokoji. Jeho precizní zpracování, neuvěřitelně jemné barvy a obdivuhodné orientální motivy vás budou okouzlovat každý den.

Poznáte perský koberec na první pohled?

Perské koberce - http://www.buchara.cz jsou vyráběny ručním vázáním z vlněné, případně hedvábné příze. Iránští řemeslníci jsou mistry v tvorbě složitých aplikací obvykle umístěných ve středu koberce. Mezi klasické motivy patří ty květinové, ale i geometrické. Můžete se setkat s více druhy perských koberců, které jsou dány oblastí, v níž se vyráběly. Uvádí se jedenáct základních typů, přičemž ve skutečnosti jich je mnohonásobně více. Každý druh má vlastní charakteristické znaky, ale spolehlivě je rozpoznat zvládne pouze odborník na slovo vzatý.

Pouze originál se vám stane klenotem

Pakliže hodláte obohatit interiér orientálním kobercem, určitě zvolte originál. Jde o drahou záležitost, nicméně perský koberec představuje investici. Jde o cenné zboží. Už proto buďte obezřetní při jeho koupi. Chtějte vidět certifikát pravosti země původu. Podívejte se na spodní stranu koberce. Vrchní vzor by měl být vidět i na ní. Nenakupujte v tomto případě na internetu. Představu získáte na perské koberce - http://www.buchara.cz. Pak ale navštivte specializovaný obchod. V kamenné prodejně Buchara máte jedinečnou možnost prohlédnout si perské koberce na vlastní oči. Získáte informace, doporučení a pomoc s výběrem od odborného personálu.

Publikováno: 22. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková