Nemáte babičku? O děti se postará chůva z agentury

Pro vztah rodičů dětí je klíčové, aby měli alespoň občas sami pro sebe, mohli si vyrazit do divadla nebo si užít večeři bez dětí. Je prokázané, že takoví rodiče jsou spokojenější, mají trvalejší vztahy a lépe se jim společně žije. Ne nadarmo se říká, že spokojený rodič znamená také spokojené dítě. Co ale dělat, pokud nemáte babičky ani jiné příbuzné, kteří by vám čas od času děti pohlídali? Dnes je možné využít hlídání dětí od agentury. Je to velmi bezpečný a efektivní způsob, jak svěřit své děti do zodpovědných rukou a nebát se, že se stane něco špatného.

Pečlivý výběr hlídačů

Na chůvy mívají hlídací agentury velmi přísné a specifické požadavky. Obvykle se jedná o lidi, kteří mají vlastní děti (například odrostlé) nebo se dětem dlouhodobě věnují v rámci skautských nebo jiných zájmových oddílů. Pečlivý výběr a prověření hlídačů je klíčové, aby se agentura i její klienti mohli spolehnout na to, že bude o děti době postaráno. Pokud se někdo rozhodne pro babysitting, je nezbytné, aby prošel školením první pomoci i kurzem pro chůvy. Na uchazeče čekají také náročné vstupní pohovory a testy.

Zájem je o anglicky mluvící chůvy

V poslední době roste zájem o chůvy, které by na dítě mluvili cizím jazykem. Je to samozřejmě efektivní způsob, jak dítěti dopřát spolehlivé hlídání, ale také nenásilnou výuku cizího jazyka. Je samozřejmé, že za takové cizojazyčné hlídání si rodiče připlatí, ale za tu přidanou hodnotu to rozhodně stojí.

Na co si dát pozor?

Klíčové je samozřejmě vybrat vhodnou agenturu. Volte tu s tradicí a zkušenostmi. Oblíbená je agentura Slunečnice, která se pyšní pozitivními recenzemi mnoha spokojených zákazníků. Myslete na to, že je třeba si každou agenturu prověřit a nebojte se zeptat i na to, jak vybírají své chůvy a jakým školením procházejí. Pokud uvidíte, že si dítě a chůva nesednou (což se může někdy stát), jednoduše požádejte o výměnu.

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková