Servis notebooku v Brně: S čím tam lidé chodí nejčastěji?

Počítač či notebook má dnes skoro každý, ovšem ne všichni průměrní uživatelé si poradí s počítačovými viry, zamrzajícím systémem či nefunkčním nabíjením. V takových a mnohých dalších případech nezbývá než navštívit servis. A s čím tam zákazníci docházejí nejčastěji? Své zkušenosti s námi sdílela společnost FopaNET nabízející pro Brno servis ntb i stolních počítačů.

Vedou hardwarové opravy

Nefunkční napájení, rozbitá část displeje, vytržený pant u notebooku, rozbitá klávesnice. To jsou nejčastější situace, kdy lidé píšou do vyhledávače Brno servis notebooku. S hardwarovými opravami si totiž doma neporadí. Nemají náhradní díly, potřebné šroubováky (například Apple notebooky mají specifické hvězdičkové šroubky), ani dostatek odvahy vrtat se v hardwaru. Což je ostatně dobře. Odborníci často zjistí, že za problémem stojí banalita. Například v případě nefunkčního napájení stačí vyměnit napájecí konektor za pár stovek korun.

Časté jsou také zakázky na čištění notebooků

Zatímco počítače se zanáší spíše jenom prachem, v noteboocích toho najdete spoustu. Když se takový notebook po letech používání rozebere, uvnitř objevíte zbytky oběda i brambůrků, které jste jedli u televize, a samozřejmě spoustu prachu. Víte, že ten je často zodpovědný i za neustálé přehřívání, a tím způsobené zpomalení systému? Váš pomalý notebook by tedy možná stačilo jen vyčistit. Speciální kategorií jsou pak polité notebooky. Pokud dojde pouze k polití vodou, je situace ještě dobrá, velmi často se však vyskytují notebooky, do nichž se vylila káva nebo sladká šťáva, která přilákala mravence, apod.

A jak dlouho taková oprava trvá?

Každý chce svůj notebook zpět co nejrychleji a FopaNET se snaží na to brát ohled. Diagnostiku zvládá většinou na počkání, opravy pak do jednoho až tří pracovních dnů. Pokud se musí objednat nějaký náhradní díl, může být doba delší. FopaNET sídlí na ulici Hybešova v těsné blízkosti hlavního nádraží. Určitě se tam stavte, pokud budete hledat servis notebooků v Brně.

Publikováno: 03. 11. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková