Magnet fishing je zábava, která vás dostane ven

Chtěli byste trávit více času na čerstvém vzduchu, případně donutit děti, aby chodily častěji ven? Pak je třeba si venku najít nějakou zábavu. Může jí být například magnet fishing, volně přeloženo jako magnetické rybaření. Rybu na večeři si z něj sice neodnesete, ale zato můžete narazit na o hodně zajímavější věci. Magnet fishing není žádnou moderní novinkou. Lidé ho provozují dlouhá léta, jen je nyní snadnější sehnat patřičné vybavení.

Magnet fishing potěší každého dobrodruha

Magnet fishing spočívá v tom, že si vezmete dlouhé lano, silný magnet a vydáte se lovit do různých řek a rybníků kovové věci, které najdete na dně. Magnet fishing je možné provozovat opravdu kdekoliv, protože všude najdete nějakou řeku, potůček, studnu, rybník, nádrž. Čím hlubší, tím je to pochopitelně lepší. V řekách, kde vidíte na dno, obvykle lovení nemá moc smysl. Na pořádnou hloubku je ovšem zapotřebí i pořádné vybavení.

Potřebujete jen lano a magnet

Na magnet fishing potřebujete dobrý magnet a pevné lano. Obvykle se používají pevná PES lana v délce 15 nebo 30 m a silné magnety. Tyto magnety mají sílu stovky kg. Jde o nutnost, protože z hlubin můžete vytáhnout nejrůznější předměty a mnohé z nich jsou opravdu těžké. Lano + silný magnet pořídíte dohromady i do tisícovky, nejde tedy o nijak drahý koníček. Investice se vám navíc může vrátit, když naleznete něco, co má větší hodnotu a dá se to prodat.

S nálezy buďte opatrní

Jak sami zjistíte, na dně vod se dá najít mnohé. Vždy budete překvapení, co vlastně vytahujete. Dejte si ale pozor, pokud najdete nebezpečné předměty, jako je třeba stará munice či zbraně. V takovém případě je nutné zavolat PČR. Magnet fishing je skvělým koníčkem pro všechny, kdo mají rádi dobrodružství a adrenalin. Pro lovení je vždycky lepší vybírat odlehlejší místa, takže vás určitě zavede i do přírody. Jako bonus možná jednou vylovíte něco, co bude stát opravdu za to. Nečekejte poklady, ale sem tam se něco zajímavého objeví.

Publikováno: 06. 08. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková