Komodu využijete prakticky všude. I v koupelně a na toaletě!

Co bychom si počali bez šuplíků. Těm se dnes říká komody. A pojmou vše, co potřebujeme mít po ruce, ale ne přímo na očích. Komoda je nadmíru multifunkčním kusem nábytku. Své využití nachází prakticky ve všech místnostech. V předsíni bez problémů nahradí botník, v koupelně skříňku na ručníky a toaletní potřeby, v dětském pokoji do ní naskládáme hračky i dětské oblečení, v ložnici spodní prádlo a erotické hračky, a v obýváku polštářky, deky, cédéčka i knihy.

Policové či šuplíkové

Na trhu se v podstatě setkáte se dvěma druhy komod. Policovými a šuplíkovými. Rozdíly mezi nimi představují již jednotlivé názvy. Zatímco šuplíková komoda je tvořena jednotlivými zásuvkami, komoda policová se skládá z jednotlivých polic se skříňkami.

Praktické komody kombinované

Velké popularitě se těší komody kombinované, v nichž najdete část policovou i šuplíkovou. Ty také nabízejí bohaté možnosti využití. Zatímco police využijete například na uskladnění knih, do šuplíků můžete uložit textilie.

Luxusní a elegantní

Podle barvy se komody rozdělují na jednobarevné a vícebarevné. Čisté a elegantní jsou komody bílé, především ty s lesklým dezénem. Bílá komoda se hodí prakticky do každého interiéru. Moderního i rustikálního. Velkému zájmu se však těší i komody dřevěné či alespoň s dřevěným dezénem. Oblíbené jsou odstíny dub sonoma, švestka, zajímavé jsou však i modely s ozdobným sklem. Na e-shopu dona-shop.cz si barvy své nové komody dokonce můžete sami nakombinovat. Zvolit si tedy barvu zásuvek a korpusu komody. To je praktické v případě, kdy se na trhu nesetkáte s vámi preferovanou kombinací.

Širší a nižší, nebo užší a vyšší?

Dalším parametrem při výběru komody je její velikost, tedy výška, šířka a hloubka. Je v hledáčku vašeho zájmu komoda spíše širší a nižší? Nebo naopak užší a vyšší? V tom případě ji neopomeňte připevnit ke stěně. Jinak bude hrozit, že se na vás nebo na členy vaší domácnosti převrátí.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková