5 výhod dřevěných plotů

V současné době existuje vskutku nepřeberné množství materiálů pro výrobu oplocení, ovšem dřevo je jednoznačně evergreen, protože dokonale zapadá do prostředí zahrady. Dřevo si vás podmaní přirozenou krásou i cenovou dostupností. Samotný plot si navíc můžete navrhnout podle svých představ, co se výšky i barvy týče. V průběhu času se mohou dřevěné ploty změnit. V případě, že vás přestane bavit odstín, stačí zakoupit barvu na dřevo, případně přípravek na moření, a tím dosáhnout jiné barvy.

Cenová dostupnost

Dřevěné ploty jsou nejen cenově přijatelným řešením, ale také se chlubí velkou odolností. Pokud sáhnete po správné dřevině, zajistíte její vhodné opracování a použijete ochranný nátěr, potom vám plot vydrží i desítky let. Samozřejmě, je nezbytné myslet na pravidelnou péči.

Snadná údržba

Pro udržení plotu v čistotě vám postačí obyčejná mýdlová voda. Ošetření barvou se zajišťuje speciálními nátěry mořidlem, případně vodoodpudivým prostředkem. Jestliže se některá z desek pokroutí, je možné ji vyměnit bez problémů za jinou.

Nekonečná nabídka

Sortiment dřevěných plotů je zkrátka nekonečný. Vyrábí se z borovicového, smrkového, cedrového cypřišového i sekvojového dřeva. Omezení nejste ani odstínem. Ideální je sladit plot s ostatními exteriérovými prvky, například s venkovním posezením, okenními rámy, vstupními dveřmi a podobně. Existují i dřevěné zástěny k pergolám a altánům.

Šetrnost k životnímu prostředí

Dřevo je obnovitelný zdroj, takže je vhodné pro každého, kdo dbá na životní prostředí. Dřevěný plot pomocí nátěru ochráníte před hnilobou a škůdci, a potom vám vydrží spoustu let.

Vyšší hodnota nemovitosti

Závěrem nesmíme zapomenout na skutečnost, že tento druh plotu poskytuje bezpečnost i soukromí, navíc přidává na atraktivitě. Dřevěný plot zvýší hodnotu samotné nemovitosti, což oceníte v okamžiku, kdy budete chtít rodinný dům prodat.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková