Jaké druhy bazénů existují? Vybírejte z několika variant

Pokud plánujete investovat do bazénu, nabízí se vám hned několik různých možností. Prvně se rozhodněte, jestli se má jednat o bazén nadzemní, nebo spíše zapuštěný. Dále si ujasněte ještě tvar a rozměry. V následujících řádcích se zaměříme na zapuštěné varianty, přičemž některé jsou cenově přijatelnější, jiné vyhoví i vskutku vysokým nárokům.

Skimmerové bazény

V první řadě jsou dostupné skimmerové bazény, které se vyznačují dlouhou životností, vysokou odolností vůči teplotním výkyvům a barevnou stálostí. Skimmerové bazény zvládají i bazénovou chemii a patří mezi nejvíce žádané alternativy, protože se chlubí přijatelným poměrem cena a výkon. Co se hloubky týče, můžete si vybrat mezi 1,2 m a 1,5 m. Jak už samotný název napovídá, bazén disponuje skimmerem, jehož úkolem je odstraňovat nečistoty z bazénu, a potom se čistá voda dostává zpět do bazénu přes trysky.

Přelivové bazény

V pomyslném žebříčku oblíbenosti sahají skimmerovým bazénům na paty přelivové bazény, které dodávají zahradám luxusní design. V přelivovém bazénu sahá voda až k samotnému hornímu okraji, a tím pádem dokonale splyne s okolním terénem. Voda se dostává do přelivového žlabu, jenž lemuje bazén po celém obvodu. Technologie čištění vody je propracovanější a můžete si vybrat hloubku bazénu mezi 1,2 m a 1,5 m.

Bazény vypláštěné těžkou fólií

Pro náročné jedince jsou připraveny bazény vypláštěné těžkou fólií. Jedná se o vskutku originální a nevšední řešení, které bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům. V podstatě nezáleží na tom, jaký požadujete tvar, velikost, nebo hloubku. Všechno je totiž realizováno na vaše přání. Vybrat si můžete z pestré škály barev a vzorů fólie, hloubka může dosahovat i 2 m. A bazény jsou odolné vůči UV záření. Obraťte se na bazény ALBIXON. Společnost vás nabídkou uspokojí po všech stránkách.

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková