Jaká lednice a mrazák budou do vaší kuchyně to pravé?

Lednička je v řadě domácností nejoblíbenějším kuchyňským spotřebičem, a proto bychom měli pečlivě vybírat, aby maximálně vyhovovala našim požadavkům. Mladý bezdětný pár bude vybírat podle jiných parametrů než mnohačetná rodina. Jak se správně rozhodnout, vám poradíme v následujících krocích.

Jaký typ k vám bude nejvíce ladit?

Velikost a provedení lednice volíme podle počtu členů v domácnosti, nakupovacích a stravovacích návyků, rozměrů a uspořádání kuchyně. Nejrozšířenějším typem je jednodvéřová kombinovaná lednička s mrazákem, jenž se nachází buď dole, nebo nahoře. Je možné ji pořídit ve volně stojící či vestavné variantě. V tomto případě nijak nenarušuje ladění kuchyně. Do popředí oblíbenosti se dostala elegantní a prostorná americká lednice nabízející uspořádání chladničky a mrazáku pěkně vedle sebe. Oblíbíte si ji díky dalším komfortním doplňkům, jimiž jsou výrobník ledu a nápojový automat.

Šetřete peněženku

Co by vás mělo při výběru jakéhokoliv typu chladničky zajímat, je její spotřeba. Tato hodnota se odvíjí od označení energetického štítku. Nejúspornější modely nesou označení A+++. Neboli čím více plusek, tím větší úspora. Rovněž si spočítejte, že na 1 osobu platí objem lednice 50-70 l. Abyste si nepořídili velikostně naddimenzovanou chladničku, která bude ve skutečnosti zaplněná jen z poloviny.

Chytré funkce

Ať už lednice, nebo mrazáky jsou v současné době vybaveny řadou šikovných funkcí, které dokáží prodloužit životnost potravin a šetřit energii. Nejvíce oceníte beznámrazový systém No Frost, díky němuž nemusíte ztrácet čas otravným odmrazováním mrazáku. Další praktickou věcičkou je tzv. nulová zóna, v níž se teplota stabilně udržuje okolo 0 °C. Potraviny tak zůstanou déle čerstvé. V mrazáku kvalitu potravin dlouhodobě udrží funkce Super Freeze, protože je bleskově zmrazí.

Publikováno: 30. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková