Kranjska Gora: TOP slovinské středisko, kde si perfektně zalyžujete. A nejen to...

Psalo se čtrnácté století, když vznikla malebná osada pastevců, která se postupně proměnila v kosmopolitní alpské středisko. Kranjska Gora představuje nejznámější, zároveň také nejoblíbenější turistický cíl ve Slovinsku, kam každoročně zavítají desetitisíce turistů ze všech koutů Evropy. Důvodů je hned několik. Kranjska Gora nabízí bohaté sportovní vyžití jak v zimním, tak i letním období. Kranjska Gora se nachází uprostřed panenské přírody na úpatí Julských Alp na pomezí tří zemí – Itálie, Rakouska a Slovinska.

Pohádková zimní dovolená se vším všudy

Pokud zadáte do vyhledávače fráze jako „Slovinsko 2019 lyžování“ anebo „2019 lyžování Slovinsko“, jako první se vám objeví právě Kranjska Gora ležící v nadmořské výšce 810 metrů. Lyžařské středisko disponuje moderními lanovkami a vleky. Sjezdovky všech obtížností jsou pravidelně upravovány, přičemž na své si přijdou začínající lyžaři, ale i opravdoví experti milující adrenalin. Kranjska Gora každoročně hostí prestižní soutěž Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Navíc v nedalekém areálu Planica se konají soutěže ve skocích na lyžích, tudíž můžete vidět světovou elitu v lyžování na vlastní oči. V restauracích ochutnáte místní kuchyni, která se sice trochu podobá té české, ale stále má něco specifického. Po náročném pracovním dnu si zase odpočinete v některém wellness centru, jichž v Kranjske Gore není málo.

Kde se ubytovat?

Slovinsko nabízí spoustu ubytovacích zařízení. Kranjska Gora má k dispozici jak hotely, tak i horské chaty či levnější penziony. Samozřejmě záleží pouze na vašich představách a preferencích. Vybrat si můžete, zda chcete plnou penzi anebo polopenzi. Ovšem zarezervujte si ubytování co nejdříve, protože termíny se poměrně rychle plní, a tak je nejvyšší čas zapřemýšlet, kdy na zimní dovolenou vyrazíte.

Publikováno: 21. 10. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková