Stručný průvodce výběrem tiskárny

Součástí každé kanceláře je dnes stolní počítač nebo notebook. Společně s nimi pak obvykle i další periferní zařízení jako reproduktory, sluchátka, klávesnice a myš a samozřejmě tiskárny. Většinu z těchto zařízení prostě jen používáme a nepotřebují další údržbu nebo servis. Lze říct, že v okamžiku kdy doslouží, je jednoduše vyměníme za nové. Pořizovací ceny pc příslušenství jsou dnes "zanedbatelné" - alespoň s ohledem na relativně nedávnou minulost. V případě tiskárny tomu tak není a při pořízení nového zařízení musíme sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Proto je dobré se před samotným nákupem rozmyslet k čemu konkrétně budeme tiskárnu používat a jaké funkce by měla mít.

S výběrem tiskárny nespěchejte

Na současném trhu s výpočetní technikou je nabídka tiskáren pro kancelářské využití dostatečně široká a záleží čistě na tom, jaké konkrétní požadavky má zařízení splňovat. Proto je dobré, si nejprve shrnout své požadavky jako například: rychlost tisku, náklady na tisk, možnost tisku z paměťové karty, konektivitu nebo možnost dalšího zásobníku na papír. V neposlední řadě hraje roli také cena náhradní cartridge či toneru.

Inkoustová, nebo laserová tiskárna?

Volit pak můžete mezi inkoustovou tiskárnou (náplně jsou cartridge) standardně s možností barevného tisku nebo laserovou tiskárnou (náplně se nazývají tonery), která obvykle tiskne černobíle, ale na trhu jsou samozřejmě dostupné i modely s barevným tiskem (počítejte s vyššími pořizovacími náklady). Oba typy disponují dostatečně kvalitním tiskem. Pozor - v případě inkoustové tiskárny jsou náklady na pořízení nižší, ale pokud ji nebudete pravidelně používat, hrozí riziko zaschnutí a ucpání trysek. Rozhodnete-li se pro laserovou tiskárnu, tato starost vám odpadne a tiskárna bude funkční i v případě, že nebude delší dobu využívaná. Ať se rozhodnete pro laserovou nebo inkoustovou tiskárnu, je dobré přesvědčit se o tom, jak dostupné jsou tonery a cartridge, případně zda existuje možnost renovace tonerů. Jednoduše řečeno, výběru konkrétní tiskárny je dobré věnovat dostatek času a nic neuspěchat. A je-li vaše stávající tiskárna funkční a jen potřebujete zakoupit nové - cenově dostupné a přitom kvalitní tonery, můžete se obrátit například na renomovaného prodejce Tonera, která se zabývá nejen prodejem, ale i renovací tonerů.

Publikováno: 18. 06. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková